Vixen powrócił na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Po wielu zmianach, perturbacjach i problemach legendarny glam metalowy zespół Vixen powrócił w nowym składzie i dał potężny show na scenie Wacken Open Air 2023.

Vixen to amerykański zespół rockowy założony w Saint Paul w stanie Minnesota w 1980 roku. W okresie największego sukcesu komercyjnego od 1987 do 1992 roku w skład zespołu wchodzili Jan Kuehnemund (gitara prowadząca), Janet Gardner (wokal prowadzący, gitara rytmiczna), Share Ross (gitara basowa) i Roxy Petrucci (perkusja). Jako część glam metalowej sceny Los Angeles w Kalifornii, zespół często był określany jako „żeński Bon Jovi”. Po raz pierwszy zespół rozpadł się w 1992 roku, krótko działał w latach 1997-1998, ale zniknął za sprawą pozwu w sprawie praw do nazwy, złożonego przez byłych członków. Klasyczny skład pojawił się ponownie w 2001 roku, ale nieporozumienia spowodowały, że wokalistka szybko utworzyła nową wersję zespołu z trzema nowymi członkami. Ten skład trwał do 2012 roku. Po śmierci Jan Kuehnemund w 2013 roku, pozostali członkowie kapeli sformowali skład z Giną Stile na gitarze. Po jeszcze kilku upadkach i wzlotach od 2022 roku zespół składa się z Roxy Petrucci (perkusja), Britt Lightning (gitara), Lorraine Lewis (wokal) i Julii Lage (bas).

Zobacz również: Leaves’ Eyes ze specjalnym show na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Kultowy Vixen wystąpił na Wacken Open Air 2023

Od początku zespół nie dał fanom chwili wytchnienia. Bez zbędnych wstępów przeniósł publiczność w świat bezpretensjonalnego amerykańskiego glam rocka, zagranego bez obciachu i na pełnym gazie. Niezbyt długi, ale soczysty setlist składający się z 11 utworów z całej historii zespołów wprawił scenę w drżenie, a publiczność rozhulała się na całego. Dla najbardziej oddanych fanów zespół zagrał długą składankę – Runnin’ With the Devil / I Want You to Rock Me / What You’re Doing / War Pigs / Still of the Night. Przez chwilę nad Wacken pojawiło się palące kalifornijskie słońce, a wszyscy przenieśliśmy się do pięknych lat 90-tych XX wieku. To były czasy !!

Zobacz również: Eivør po raz pierwszy na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Obejrzyj galerię z występu Vixen na Wacken Open Air 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *