Vltimas publikuje najnowszy utwór „Scorcher”

Potęga ekstremalnego metalu VLTIMAS pubilkuje kolejny singiel z długo oczekiwanego albumu „Epic”.

Drugi albumem formacji „Epic” zostanie wydany nakładem Season of Mist juz 15 marca. Supergrupa w skład której wchodzą: norweski gitarzysta Rune „Blasphemer” Eriksen (ex-Mayhem, RUÏM), amerykański wokalista David Vincent (ex-Morbid Angel) i kanadyjski perkusista Flo Mounier (Cryptopsy), tworzą wyjątkowy międzynarodowy skład uzupełniony o holenderskiego basistę Ype TVS (ex- Dodecahedron) i portugalskiego gitarzystę João Duarte (Corpus Christii).

VLTIMAS wzmocnił swój podpis niegodziwą inwencją, co zostało docenione szeroko podczas ich debiutu Something Wicked Marches In (2019). Single „Miserere”, „Scorcher” i „Invictus” przedstawiają zespół muzyków u szczytu swoich możliwości, zapowiadając bardzo oczekiwaną produkcję studyjną.

VLTIMAS zatrudnił włoskiego artystę Daniele Valerianiego (Mayhem, Unanimated) do wizualizacji EPIC. Ascetyczną graficznie okładkę wydawnictwa tworzy herb z trzema orłami i trzema różnymi koronami, któremu towarzyszą przemienione symbole Męki Pańskiej. W EPIC dominuje grupa. Nie ma ucieczki przed „Miserere”, „Manifestem Mefisto”, „Scorcherem” i „Invictus”. Razem, dzięki determinacji i pomysłowości, pchnęli VLTIMAS na najwyższe szczeble ekstremalnego metalu.

„[EPIC to] połączenie starego i współczesnego, symbioza wszystkich wspaniałych rzeczy, które kochamy w ekstremalnym metalu” – komentuje Eriksen. „Wszystko połączone w jeden album.”

„Chcę być równie emocjonalny i szczery [z VLTIMAS]” – dodaje Vincent. „Chcę opowiadać historie; Chcę mieć tematy, które do mnie przemawiają; Chcę mieć przesłanie, które ktoś może odebrać, w tym przypadku, siłę. EPIC to siła.”

Chociaż członkowie VLTIMAS nie są atawistami, preferowane przez nich metody twórcze są sprawdzone w czasie i zaprawione w boju. Technologia ma swoje miejsce, ale grupa rozwija się, gdy są razem. Eriksen, znany jako innowator w dziedzinie riffów, jest bardziej skuteczny, gdy ma u swojego boku bardzo zdolnego sidemana, takiego jak Vincent czy Mounier, którego gra na perkusji w Cryptopsy i jego słynne instruktażowe DVD Extreme Metal Drumming 101 udowodniło, że jest graczem bez ograniczeń. Niezależnie od tego, czy jest to nastrojowy, kanciasty atak „Miserere”, nikczemny rytm „Mephisto Manifesto”, czy mroczna wściekłość „Nature’s Fangs”, chemia i przedsiębiorczość VLTIMAS są niezaprzeczalne.

VLTIMAS „Epic” lista utworów:

  1. Volens Discordant
  2. EPIC
  3. Miserere
  4. Exercitus Irae
  5. Mephisto Manifesto
  6. Scorcher
  7. Invictus
  8. Nature’s Fangs
  9. Spoils of War

Miesiąc temu premierę miał singiel „Miserere”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *