Volbeat wystąpił w Warszawie

Duński zespół Volbeat w trakcie swojej europejskiej trasy „Servant Of The Road World Tour” zawitał do Polski i wystąpił 4 grudnia 2022 w warszawskim Expo XXI. Gościem specjalnym był brytyjski Skindred, a jako support wystąpili amerykanie z Bad Wolves.

Volbeat który tworzą Michael Poulsen (gitary/wokal), Jon Larsen (perkusja), Rob Caggiano (gitary) i Kaspar Boye Larsen (bas) – mają za sobą dwie dekady kariery, w której dzielą sceny z legendami gatunku, takimi jak Black Sabbath, Metallica, Motorhead, Slipknot, Megadeth, Anthrax i nie tylko. W ciągu swojej kariery zgromadzili prawie trzy miliardy streamów, zdobyli nominację do nagrody Grammy Best Metal Performance za „Room 24 (feat. King Diamond)” od uznanego (i sprzedającego się w złocie) Outlaw Gentlemen & Shady Ladies z 2014 roku. Ponadto zdobyli wiele Nagród Muzycznych w ich rodzimej Danii.
Od czasu powstania w 2001 roku, Volbeat przeszedł drogę od klubów w Kopenhadze do największych scen na całym świecie, w tym słynnego stadionu Telia Parken w Danii, który mieści 50 000 widzów (stając się jedynym krajowym artystą, który kiedykolwiek wyprzedał wszystkie miejsca). W ciągu ośmiu bijących rekordy albumów zespół wielokrotnie plasował się na pierwszym miejscu (w tym dziesięciokrotnie na liście US Mainstream Rock; najwięcej razy ze wszystkich zespołów spoza Ameryki Północnej), osiągnął multiplatynową sprzedaż, nagrody, i wyróżnienia we wszystkich krajach. Poprzedni album studyjny, „Rewind, Replay, Rebound”, został wydany w 2019 roku i dał grupie najwyższą pozycję na liście albumów w Wielkiej Brytanii (nr 7), promując takie single jak „Last Day Under The Sun”, „Die To Live” (feat. Neil Fallon)” i „Leviathan.”. Album koncertowy z utworami zarejestrowanymi podczas światowej trasy koncertowej, „Rewind, Replay, Rebound: Live in Deutschland”, został wydany cyfrowo w listopadzie 2020 roku. Grupa nagrała również cover „Don’t Tread On Me” na The Metallica Blacklist przeznaczając wszystkie wpływy z utworu na rzecz fundacji All Within My Hands i duńskiego Børne Cancer Fonden. Najnowszy album Servant Of The Mind, napisany i nagrany podczas przestoju i kwarantanny wymuszonych pandemią COVID-19, jest już dostępny za pośrednictwem EMI Records i prezentuje charakterystyczny, wciągający dźwięk Volbeat, który łączy ognisty rytm i talent do opowiadania historii wokalisty Poulsena.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z warszawskiego koncertu zorganizowanego przez Live Nation Polska:

Volbeat w Expo XXI w Warszawie

Skindred podczas koncertu w Warszawie :

Bad Wolves zagrał jako support:

2 thoughts on “Volbeat wystąpił w Warszawie

  1. Byłem na koncercie Volbeat w Expo organizator zapomniał o klimatyzacji to że grali przy światłach mnie nie obchodzi muzycznie to petarda byłem na ich koncercie w Pradze 28 10 2022 było nienagannie uwielbiam ten zespół są znakomici widziałem ich tylko pięć razy na żywo mam nadzieję że jeszcze nieraz ich zobaczę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *