„W ciągu najbliższych dwóch, trzech lat nie będzie żadnych występów Nightwish”

Perkusista Nightwish – Kai Hahto podczas wywiadu dla chaoszine.net ujawnił, że zespół nie planuje koncertów po wydaniu nowego albumu

Chaoszine odwiedził miejsce prób Kai Hahto w Vaasa w Finlandii żeby rozmawiać o solowym projekcie perkusisty, a także o przyszłych wydawnictwach Nightwish i Wintersun, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Kai Hahto wirtuoz perkusji i człowiek stojący za zestawem perkusyjnym w Nightwish, od lat 90. koncertował i nagrywał z różnymi zespołami, takimi jak Cartilage, Wings, Misantropia, Rotten Sound, Vomiturition, Enochian Crescent, Aggressor, Max on the Rox, Swallow the Sun, Wintersun, Trees of Eternity, Auri i oczywiście ostatnich 9 lat w Nightwish do którego dołączył podczas nagrywania albumu “Endless Forms Most Beautiful”.

Czytaj także: Nightwish w Polsce w ramach tournée promującego wydawnictwo „Human. :II: Nature.”[ZDJĘCIA]

„W tej chwili wygląda na to, że po nowym albumie Nightwish nie będzie żadnych nowych koncertów. dwa lub trzy lata.”

Na pytanie o plany odnośnie solowych koncertów perkusisty Nightwish, Hahto odpowiedział:

„Myślałem o tym, ale najpierw zagrajmy w nadchodzącym koncercie, a potem zobaczmy, czy będzie na mnie zapotrzebowanie, aby grać częściej. Najprawdopodobniej będziemy uzupełniać program, aby później go sprawdzić i zobaczyć, jak poszło. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będę mógł zagrać jeszcze kilka razy w tym roku. Byłoby miło, ponieważ kolejny album Nightwish ukaże się jeszcze w tym roku, zagrać może na żywo może kilka nowych piosenek z tego albumu, ponieważ w tej chwili wygląda na to, że po nowym albumie Nightwish nie będzie żadnych nowych koncertów. dwa lub trzy lata.”

Czytaj także: NIGHTWISH kończy pracę nad demami do dziesiątego albumu studyjnego

Na pytania odnośnie najnowszego albumu Nightwish Hahto powiedział:

„Zaczęliśmy nagrywać album w lipcu, a nagrania perkusji ukończyliśmy w sierpniu. W październiku wybraliśmy się do legendarnych studiów Abbey Road, aby nagrać partie orkiestry i chóru na płytę. W tej chwili Tuomas (Holopainen) jest w studiu Finnvox i finalizuje miksowanie albumu z Mikko Karmilą i Tero „TeeCee” Kinnunenem, a pozostało jeszcze trochę do zmiksowania. Niedawno usłyszeliśmy pierwsze wersje piosenek, ale zanim zostaną całkowicie ukończone, wprowadzimy w nich jeszcze trochę zmian.”

Nightwish – premiera najnowszego albumu zapowiedziana na późną jesień 2024 roku.

W wywiadzie dla chaoszine.net z perkusistą zespołu – Kaiem Hahto, fani NIGHTWISH otrzymali również ekscytujące wieści na temat daty premiery nadchodzącego albumu i tego, czego się spodziewać po tym długo oczekiwanym wydawnictwie.

Hahto podzielił się spostrzeżeniami na temat nowego albumu, stwierdzając:

„Myślę, że zostanie on wydany pod koniec roku. Plan jest taki, aby album był gotowy do końca lutego, a następnie wytwórnie płytowe zwykle potrzebują co najmniej 6 miesięcy na wypuszczenie winyli itp. Spodziewam się, że album ukaże się późną jesienią.”

Hahto ujawnił: „Obecnie przygotowujemy teledyski na album i pojawią się trzy oficjalne teledyski, a następnie video z tekstami większości pozostałych piosenek”.

Opisywany przez klawiszowca Tuomasa Holopainena jako trzecia część trylogii, nadchodzący album obiecuje eksplorację nowych muzycznych terytoriów, zachowując jednocześnie kinowy styl będący synonimem twórczości zespołu. Holopainen chce rozwijać pracę nad elementami tematycznymi wykraczającymi poza naukę ewolucyjną omawianą we wcześniejszych wydaniach.

Czytaj także: Floor Jansen – wokalistka Nightwish walczy z rakiem piersi

Chociaż tytuł albumu i konkretna data premiery pozostają nieujawnione, fani mogą spodziewać się, że NIGHTWISH dostarczy wydawnictwo, które wywrze trwały wpływ. Pozostaje czekać dalsze aktualizacje, gdyż zespół ujawni więcej szczegółów na temat tego niezwykłego punktu w swojej dyskografii.

Czytaj także: NIGHTWISH odwołuje koncert w Oslo ze względu na stan zdrowia FLOOR JANSEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *