W.O.A. 2022: nowe zespoły potwierdzone

Milowymi krokami zbliża się tegoroczna edycja Wacken Open Air. Już 4. sierpnia zapłonie ogień na Świętej Ziemi, a dziesiątki tysięcy fanów muzyki ciężkiej będzie miało swoje święto. Organizatorzy nie ustają w wysiłkach, aby ta post-pandemiczna edycja była czymś specjalnym i na finiszu przygotowań ogłaszają nowe zespoły, które wezmą udział w festiwalu.

Ponownie na W.O.A. 2022 zagości POWERWOLF. Zespół znakomicie przyjęty w edycji 2019 zagra znowu i udamy się razem do metalowego kościoła na jedyną w swoim rodzaju metalową mszę. Popularny w Niemczech ASP to kolejna z kapel, która się pojawi. Dla wielbicieli Gothic Novel Rock punkt obowiązkowy. A jeśli ktoś lubi „alternatywny metal” to LIFE OF AGONY powinien spełnić jego oczekiwania. A że punk nie umarł, to jego dumnym przedstawicielem będzie między innymi niemiecka legenda punka SLIME.

Szczególny udział przypadnie ANN WILSON, wokalistce Heart i członkini Rock 'n’ Roll Hall Of Fame. Nawet po ponad półwiecznym doświadczeniu scenicznym nie brakuje jej wokalnej siły i muzykalności, co ostatnio udowodniła swoim trzecim solowym albumem „Fierce Bliss”.

Kolejne zespoły to:
Vended, Corvus Corax Era Metallum, Satan, Blind Channel, Torfrock, Space Chaser, Insanity Alert, Blood Incantation, The Spirit, Manntra, Gwendydd, Hardbone, Mambo Kurt, Wacken Firefighters, Mutz, 5th Avenue, Acoustic Steel oraz Höhner.

Organizatorzy piszą „Jak widać, muzycznie czeka nas bardzo różnorodny festiwal, więc apetyt rośnie jeszcze bardziej! Czekamy na Was! W kolejnych tygodniach oczekujcie następny nowych informacji na temat naszego spotkania”.

See you in Wacken – rain or shine !

Źródło: http://www.wacken.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *