W przeddzień rewolucji. Foo Fighters zapowiada, że „w przyszłości będzie innym zespołem”

Po odejściu perkusisty Taylora Hawkinsa, Foo Fighters poprzysięgli, że będą kontynuować działalność jako „inny zespół”.

Dave Grohl odniósł się do swojej przyszłości w wiadomość wystosowanej w sylwestrową noc w mediach społecznościowych.

Foo Fighters. Inny zespół… ale co to znaczy?

Jak czytamy w oświadczeniu Foo Fighters na Twitterze:

Gdy żegnamy się z najtrudniejszym i najtragiczniejszym rokiem w historii naszego zespołu, przypominamy sobie, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za ludzi, których kochamy i cenimy najbardziej, oraz za tych, których już z nami nie ma.

Foo Fighters powstało 27 lat temu, aby reprezentować uzdrawiającą moc muzyki i kontynuację życia. Przez ostatnie 27 lat nasi fani zbudowali ogólnoświatową społeczność, oddany system wsparcia, który pomógł nam wszystkim przejść przez najciemniejsze czasy razem. Miejsce, w którym możemy dzielić się naszą radością i bólem, naszymi nadziejami i obawami, a także przyłączyć się do wspólnego chóru życia poprzez muzykę. Bez Taylora nigdy nie bylibyśmy tym zespołem, którym byliśmy — a bez Taylora wiemy, że w przyszłości będziemy innym zespołem.

Wiemy również, że wy, fani, znaczyliście tyle samo dla Taylora, co on dla was, i wiemy, że kiedy znów się zobaczymy – a wkrótce to nastąpi – będzie tam duchowo z nami wszystkimi każdej nocy.

Przypominamy, że Hawkins został znaleziony martwy w marcu zeszłego roku w pokoju hotelowym w Kolumbii, na krótko przed tym, jak Foo Fighters mieli zagrać na festiwalu w Bogocie. Miał 50 lat.

Nie podano przyczyny śmierci, chociaż raport toksykologiczny wykazał ślady 10 substancji w jego ciele, w tym opioidów, marihuany i leków przeciwdepresyjnych.

Śledczy nie ujawnili, czy przyczyną była mieszanka narkotyków.

Hawkins był perkusistą Foo Fighters przez ostatnie 25 lat, zastępując oryginalnego perkusistę Williama Goldsmitha w 1997 roku. Pozostawił żonę Alison i trójkę dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *