Wacken Metal Battle Polska – co wiemy o finale?

Wacken Open Air nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Impreza – instytucja. Świetnie zorganizowany zlot ponad 100 tysięcy fanów różnych odmian muzyki metalowej, a na scenie największe legendy gatunku, a także cała armia wszelakich kapel. Dlaczego warto spróbować sił na Wacken Metal Battle? Przekonajmy się!

Festiwal Wacken Open Air zrodził się z pasji do muzyki metalowej. Zorganizowany po raz pierwszy w 1990 roku, szybko zyskał status jednej z najważniejszych imprez tego typu na świecie. Z biegiem lat festiwal nieustannie się rozwijał, przyciągając coraz większą liczbę uczestników i artystów. Dziś jest to jedno z największych wydarzeń muzycznych, które co roku odwiedza ponad 100 tysięcy fanów.

Wacken Metal Battle 2024

Zagrać na festiwalu to zawsze wielkie przeżycie, ale też kolosalna szansa na promocję. Menadżer Wacken Metal Battle, Sascha Jahn, wspomina, że z konkursu skorzystały takie zespoły jak: Battle Beast, Torture Squad, Drone, Hammercult, Crisis, Hamferd, Audn i One Misere. Udział w konkursie otwiera drzwi do wielkiego świata muzyki metalowej.

Podczas finałów Wacken Metal Battle na Wacken Open Air artyści mają do dyspozycji tak zwany „Metal Battle Lounge”, czyli miejsce spotkań i kontaktu. Jest to wyjątkowa okazja do poznania ludzi z branży muzycznej, takich jak agencje, menadżerowie, promotorzy, wytwórnie płytowe, czy producenci.

Thomas Jensen, jeden ze współorganizatorów festiwalu, podkreśla, że Wacken Metal Battle nie jest walką między zespołami, tylko wspólną walką o metal. Brzmi może pompatycznie, ale w metalu zawsze było sporo uroczego, chociaż nierzadko krwistego patosu.

Jak będzie wyglądało głosowanie publiczności na koncercie finałowym?

Każdy posiadacz biletu otrzyma kartę do głosowania z numerem i tym samym numerem na kuponie kontrolnym. Po wysłuchaniu wszystkich występów konkursowych należy zaznaczyć wybrany zespół i kartę oddać w wyznaczone oznakowane miejsce, a kupon zatrzymać.

Ważne – karty otrzymają Ci, którzy wejdą do klubu przed startem pierwszego zespołu. Po części konkursowej rozlosowane zostaną nagrody, w tym roczna prenumerata Metal Hammer z płytami, wejściówka na cały festiwal Wacken Open Air 2024 z miejscem na Vip Camp oraz nowiutki iPad z pamiątkowym grawerunkiem. Dodatkowo Klub Progresja ufundował podwójną wejściówkę na koncert Monster Magnet.

Wacken Metal Battle. Szczegóły wydarzenia

Wydarzenie odbędzie się w środę, 22 maja 2024 roku, o godzinie 17:00 w Progresji na Noise Stage, przy ulicy Fort Wola 22 w Warszawie (01-258). Bilety kosztują od 70 do 80 PLN, przy czym końcowa cena może zawierać opłatę serwisową. Organizatorami są Agencja SE oraz Wacken Metal Battle Polska. Plan wydarzenia przewiduje otwarcie drzwi o godzinie 17:00, a start o 18:00. To wydarzenie jest doskonałą okazją do promocji dla zespołów i nawiązania cennych kontaktów w branży muzycznej, a także świetną okazją dla fanów metalu, by poczuć niezwykłą atmosferę festiwalu.

Wacken Open Air to nie tylko festiwal muzyczny, to instytucja, której każdy fan metalu powinien doświadczyć przynajmniej raz w życiu. Udział w Wacken Metal Battle to ogromna szansa na promocję i nawiązanie cennych kontaktów w branży muzycznej. Festiwal oferuje nie tylko doskonałą muzykę, ale także niepowtarzalną atmosferę i możliwość uczestniczenia w czymś większym – w wielkiej, metalowej rodzinie.


FAQs

1. Czym jest Wacken Open Air? Wacken Open Air to jeden z największych festiwali muzyki metalowej na świecie, odbywający się corocznie w Wacken, Niemcy.

2. Jakie zespoły skorzystały z Wacken Metal Battle? Zespoły takie jak Battle Beast, Torture Squad, Drone, Hammercult, Crisis, Hamferd, Audn i One Misere skorzystały z możliwości

udziału w Wacken Metal Battle, co pomogło im w promocji i rozwoju kariery.

3. Jakie są korzyści z udziału w Wacken Metal Battle? Udział w konkursie daje zespołom możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością, nawiązania cennych kontaktów w branży muzycznej oraz zdobycia cennych nagród.

4. Jak wygląda procedura głosowania publiczności na koncercie finałowym? Każdy uczestnik otrzymuje kartę do głosowania, którą po wysłuchaniu występów konkursowych zaznacza wybrany zespół i oddaje w wyznaczone miejsce.

5. Jakie nagrody można wygrać podczas finałowego koncertu Wacken Metal Battle? Nagrody obejmują roczną prenumeratę Metal Hammer z płytami, wejściówkę na festiwal Wacken Open Air 2024 z miejscem na Vip Camp, nowiutki iPad z pamiątkowym grawerunkiem oraz podwójną wejściówkę na koncert Monster Magnet.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *