Wacken Open Air 2019: Beyond The Black

Założona w 2014 roku, a od 2016 roku występująca w zupełnie nowym składzie, kapela Beyond The Black zagościła na tegorocznym festiwalu Wacken Open Air. Siłą napędową niemieckiego zespołu jest laureatka talent show KI.KA LIVE – Beste Stimme gesucht! emitowanego przez niemiecką stację telewizyjną KiKA – Jennifer Haben.

Muzycy zaprezentowali głownie utwory z wydanego w 2018 roku albumu Heart of the Hurricane, ale nie zabrakło również piosenek z poprzednich wydawnictw Lost In Forever oraz Songs Of Love and Death. Solidna dawka mieszanki symfonicznego i power metalu, wspartego jasnym sopranem Jennifer Haben, może nie oferuje nic specjalnie odkrywczego, ale zdecydowanie niesie ze sobą mnóstwo energii i radości. Słowem – show godny polecenia.

Pomiędzy październikiem i listopadem 2019 planowana jest europejska trasa koncertowa Beyond The Black, jednak tym razem na liście odwiedzanych krajów nie ma Polski. Natomiast na grudzień 2020 planowany jest odbędzie się koncert zespołu w Warszawie, wspólnie ze szwedzkim zespołem Amaranthe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *