Wacken Open Air 2019: Gloryhammer zabrał swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do innej galaktyki

Gloryhammer, poboczny projekt Christophera Bowesa z Alestorm, wystąpił na Wacken Open Air 2019. Zobaczcie relacje z tego zwariowanego koncertu.

Gloryhammer to poboczny Christophera Bowesa, grającego na klawiszach wokalisty i lidera szkockiej grupy Alestorm. Grupa zagrała na Wacken Open Air 2019

Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy wokalisty i klawiszowca Alestorm, Christophera Bowesa. Muzyk potrzebował odskoczni od klimatów pirackich, stąd pomysł na nowy zespół. To, co grają Szkoci, można określić jako symfoniczny, epicki power metal, przepełniony orkiestracji, chóralnych partii, pięknych melodii, gitarowo-klawiszowych popisów czy wysokich wokali.

Zobacz także jak na Wacken Open Air wypadła grupa Eluveitie

Gloryhammer na Wacken Open Air 2019

Kosmiczni bohaterowie sceny, to muzyczny projekt oparty na koncepcji alternatywnej rzeczywistości, w której znaczną rolę odgrywa magia, a każdy z członków zespołu reprezentuje innego galaktycznego bohatera (i oczywiście nosi gwiezdną zbroję!).

Zobacz także: Cradle Of Filth zagrali na Wacken Open Air 2019

Zespół opiewa w swoich tekstach zapierającą dech w piersiach, odległą przyszłość a podczas występu na Wacken Open Air 2019 nie zabrakło również potężnej dawki symfonicznych melodii. Gloryhammer zabrał swoich słuchaczy w sam środek epickiej podróży, do samego serca galaktycznych potyczek.

Szkocka kapela wydała niedawno swój trzeci, studyjny krążek, zatytuowany Legends From Beyond The Galactic Terrorvortex. Płyta ukazała się 31 maja 2019, nakładem Napalm Records. Producentem materiału jest Lasse Lammert, który współpracował z zespołem przy okazji poprzednich krążków.

Tematyka science fiction i fantasy nie jest Gloryhammer obca. Wyglądają trochę tak, jakby mieli zaraz wystąpić w kolejnej części Strażników galaktyki. W swoich tekstach Szkoci opisują to, co mogłoby się stać, kiedy podróżowaliby do przestrzeni międzygalaktycznych. Wspominają często o różnych stworach, które błąkają się w kosmosie.

Polecamy: Booze & Glory obchodzi 10 urodziny !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *