Wacken Open Air 2023. Kto dołączył do składu?

Organizatorzy Wacken Open Air zapowiedzieli, że w przyszłym roku na festiwalu zagrają między innymi. Iron Maiden i Megadeth.

Teraz w ramach wakeńskiego kalendarza adwentowego zostały ogłoszone kolejne metalowre gwiazdy.


Wacken Open Air 2023. Kolejne gwiazdy ogłoszone

Planowany na przyszły rok festiwali Wacken Open Air, który i tym razem wyprzedał się po raz kolejny na rok przed jego rozpoczęciem, ogłosił właśnie kolejne zespoły, które wystąpią podczas przyszłorocznej edycji.

Przyszłoroczny festiwal zasilą: Anthrax ze specjalnym koncertem z okzaji 40 lecia powstania zespołu, Killswitch Engage, Employed To Serve, Be’lakor, Kärbholz, Schandmaul ze specjalnym koncertem z okzaji 25 – lecia powstania zespołu, Skálmöld, The Real McKenzies, HERIOT oraz Warkings.

Wacken 2023 upłynie pod znakiem Wikingów i ich kultury. W roli headlinerów zobaczymy grupy Iron Maiden i Megadeth. Wśród kapel znajdują się również Nervosa, Burning Witches, Ensiferum, Deicide, Pentagram, Jinjer, Beartooth, Two Steps From Hell, The Dropkick Murphys, Wardruna, Amaranthe, Uriah Heep, Bloodbath, Caliban, Drain, Faun, JBO, Jag Panzer, Battle Beast i While She Sleeps.

Teraz do składu dołączyli:

Alestorm, Amorphis, Angus McSix, Enemy Inside, Evergrey, Dog Eat Dog, Ferocious Dog, Legion of the Damned, Pennywise, Rauhbein

Od ponad 30 lat w małej miejscowości Wacken na północy Niemiec odbywa się jeden z największych i najważniejszych festiwali, który dla wielu fanów ciężkiego grania z całego świata stanowi synonim tego, co najlepsze w rockowo-metalowej muzyce. Wszystkie informacje o imprezie znajdziesz pod tagiem Wacken Open Air.