Wacken Open Air 2023 – znamy pierwsze zespoły!!

Już na finiszu tegorocznej edycji W:O:A organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy co do kolejnej edycji festiwalu.

W roku 2023 pojawią się: Nervosa, Burning Witches, Ensiferum, Deicide, Pentagram, Jinjer, Beartooth, Two Steps From Hell, The Dropkick Murphys, Megadeth, Wardruna. Pierwszym headlinerem będzie IRON MAIDEN. Wieści dobre, ale zapewne przy kolejnych odsłonach trafią do nas jeszcze lepsze informacje.

Ogłoszenie planów na 2023 odbyło się w bardzo teatralny sposób – oto rozgorzała wojna między wikingami a zombie. Po krótkiej, acz krwawej bitwie wikingowie odnieśli bezapelacyjne zwycięstwo. Relację z oficjalnego kanału Wacken TV możecie znaleźć na YouTube.

Niestety, na koniec muszę rozczarować wszystkich chętnych. Od momentu ogłoszenia rozpoczęcia sprzedaży biletów na edycję 2023 do jej zakończenia upłynęło tylko 5 godzin. 80 tysięcy biletów poszło jak woda. Jest to rekord w 31-letniej historii festiwalu.

„Festiwal wyprzedany w tak krótkim czasie – niewiarygodne” – mówi promotor Thomas Jensen – „szczególnie w tych czasach wsparcie społeczności jest niezwykle ważne. Wciąż strzepujemy kurz tegorocznego Open Air, a teraz, dzięki zaufaniu naszych fanów, możemy w pełni skoncentrować się na programie na 2023 rok pod hasłem „Wikingowie”, który oprócz wspaniałego Iron Maiden skrywa jeszcze jedną lub dwie atrakcje”.

„To ogromny dowód zaufania ze strony naszych fanów i bardzo to doceniamy” – dodaje promotor Holger Hübner. „To pozwala nam pchnąć Wacken Open Air do przodu i rozwijać różne projekty i tematy, które ogłosimy w ciągu roku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *