Wacken Open Air 2024. Festiwal wyprzedał się w 4,5 godziny na rok przed jego rozpoczęciem

Wacken Open Air 2024. Festiwal wyprzedał się w cztery i pół godziny na rok przed jego rozpoczęciem!

Wacken Open Air to jeden z największych na świecie metalowych festiwali. Impreza odbywa się regularnie od 1990 roku. 5 sierpnia zakończyła się tegoroczna edycja wydarzenia. Chwilę później wystartowała przedsprzedaż biletów na festiwal, który odbędzie się w Niemczech za rok. Wejściówki zniknęły w zawrotnym tempie

Wacken Open Air 2024: Festiwal wyprzedał się w cztery i pół godziny

Cztery i pół godziny. Tyle potrzebowali fani Wacken Open Air na wykupienie wszystkich biletów na imprezę, która wystartuje dopiero za rok. Kolejny festiwal planowany jest w dniach 31 lipca – 3 sierpnia 2024 roku.

Zobacz również: Amaranthe podbiło serca publiczności na Wacken Open Air 2023

W porównaniu do lat ubiegłych przedsprzedaż na 2024 rok została uruchomiona tym razem w niedzielę 06.08.2023 o godzinie 20:00. Po czterech i pół godziny osiągnięto już ustalony limit biletów i promotorzy W:O:A poinformowali kolejnej edycji festiwalu Wacken Open Air.

Zobacz również: Finntroll zagrał na Wacken Open Air 2023

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie naszych fanów. Miłośnicy metalu wiedzą, że zrobimy wszystko, aby zapewnić im wspaniały show, tym razem zgodny z ogólnym motywem „Czarownice i Czarodziejki”. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych reakcji na już ogłoszony program, w którym wystąpią między innymi Scorpions i Amon Amarth. A na pewno czekają nas jeszcze więcej niezapomnianych momentów!

-komentuje organizator Holger Hübner.

Zwłaszcza po trudnym początku festiwalu tego lata, kiedy część naszej metalowej rodziny nie mogła wziąć udziału w świętowaniu, doceniamy, że społeczność trzyma z nami i trwa razem. To niesamowite, że wszystkie 85 000 biletów zostały już wyprzedane. Miłośnicy metalu są po prostu najlepsi!

-dodaje drugi z organizatorów Thomas Jensen.

Wacken Open Air 2024. Kto zagra?

W sieci pojawiły się już pierwsze informacje o lineupie Wacken Open Air w 2024 roku. Na festiwalu wystąpią między innymi Scorpions, Amon Amarth, In Extremo, Mayhem, Blind Guardian, Pain, Beast In Black oraz Watain and Bury Tomorrow.

Zobacz również: Hammerfall zagrał na Wacken Open Air 2023. Niezapomniany występ szwedzkiej potęgi heavy metalu

Wacken Open Air to największy festiwal heavy metalowy na świecie. Rozpoczynając od 800 gości w 1990 roku, obecnie każdego roku 85 000 fanów z całego świata przyjeżdża do Wacken, zamieniając małą wioskę w Szlezwiku-Holsztynie w centrum sceny festiwalowej na kilka dni. Organizująca WOA Festival GmbH jest połączona z szeroką siecią, która obejmuje zarządzanie zespołami, Wacken Foundation, organizację trasy koncertowej, wydawnictwo muzyczne, metalową podróż, dystrybucję merchandisingu i sprzedaż biletów. We współpracy z partnerami powstają kreatywne rozwiązania i pomysły, które rewolucjonizują doświadczenie festiwalowe, umożliwiają innowacje techniczne i kreują niezwykłe koncepcje wydarzeń. Wacken Open Air 2024 odbędzie się od 31 lipca do 3 sierpnia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *