Wacken Open Air 2024. Nowe gwiazdy w składzie festiwalu

W sam raz na Walentynki Wacken Open Air największy festiwal heavy metalowy na świecie, zaprezentował swoim fanom serię nowych zespołów, które dołączają do tegorocznej edycji festiwalu, wzbogacając ją o kolejne muzyczne atrakcje.

Na czele nowości stoi sam Gene Simmons, znany przede wszystkim jako basista zespołu KISS, który tym razem wystąpi ze swoją własną formacją. W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy mieli okazję współpracować z takimi gwiazdami jak Sebastian Bach, Vince Neil czy Billy Idol.

Nowe zespoły w składzie Wacken Open Air 2024

W rozmowie z „The Bullhead” magazynem festiwalu Wacken Open Air, którego pierwsze cyfrowe wydanie ukaże się wkrótce, Simmons zdradza: „Nasz występ będzie znacznie cięższy niż to, co prezentowało KISS, a ja zagram utwory, które nigdy wcześniej nie zostały opublikowane. Będą to moje solowe piosenki.”

Zobacz również: KISS w Krakowie. Ostatnia eksplozja mistrzów rocka

Miłośnicy ciężkich riffów na pewno docenią obecność amerykańskich ikon sludge metalu – Baroness oraz bohaterów deathcore’u – Whitechapel. Znany i lubiany komik Bülent Ceylan, który już wcześniej testował swoje umiejętności na Wacken, tym razem rozbawi metalową publiczność swoim nowym projektem NDH (Neue Deutsche Härte), a Massive Wagons celują prosto w biodra. Skład uzupełniają były wokalista Equilibrium – Robse oraz dwie greckie grupy: Persefone i Planet of Zeus.

Wszystkie informacje dotyczące festiwalu Wacken Open Air 2024 można znaleźć na stronie wacken.com.

Wacken Open Air 2024. Co wiemy o festiwalu?

Wacken Open Air to największy festiwal heavy metalowy na świecie, który od swojego początku w 1990 roku, kiedy to przyciągnął 800 widzów, ewoluował do imprezy przyciągającej rocznie 85 000 fanów z całego świata. Mała wioska w Szlezwiku-Holsztynie na kilka dni staje się centrum festiwalowego świata. Organizująca festiwal firma WOA Festival GmbH współpracuje z szeroką siecią partnerów, w tym zarządzaniem zespołami, fundacją Wacken, bookingiem tras koncertowych, wydawnictwem muzycznym, metalowymi podróżami, dystrybucją merchandisingu i ticketingiem.

Zobacz również: Kolejne gwiazdy Wacken Open Air 2024

We współpracy z partnerami tworzone są kreatywne rozwiązania i pomysły, które rewolucjonizują doświadczenia festiwalowe, umożliwiają techniczne innowacje i produkują niezwykłe koncepcje wydarzeń. Wacken Open Air 2024 odbędzie się w dniach 31 lipca – 3 sierpnia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *