WaluśKraksaKryzys dołączają do Kayaxu

WaluśKraksaKryzys – najgłośniejszy debiut muzyki gitarowej ostatnich lat dołączają do Kayaxu. W swoich tekstach w bezkompromisowy sposób porusza tematykę zdrowia psychicznego i ogólnej kondycji społeczeństwa spod znaku „millenialsów” i „pokolenia Z”. Artysta wydawniczo związany jest z Mystic Production.

Twórczość Walusia w połączeniu z muzycznym, post-punkowym DNA skutkuje intensywnymi, rytualno-koncertowymi doświadczeniami. Mogła się o tym przekonać publiczność takich wydarzeń, jak: OFF Festival, Pol’And’Rock Festival, Męskie Granie (2022 – członek zespołu „Męskie Granie Orkiestra”) czy Jarocin Festiwal (2020 – laureat).

Zobacz także: Mela Koteluk dołącza do Kayaxu

Do tej pory, WaluśKraksaKryzys wydał 3 albumy – „MiłyMłodyCzłowiek” (2019, wyd. Trzy szóstki), „Atak” (2021, wyd. Mystic Production), nominowany do Fryderyków oraz „+ piekło + niebo +” (2023, wyd. Mystic Production), nagrodzony Fryderykiem w kategorii „Album Roku – Rock„. Ten ostatni znalazł się również w zestawieniach najlepszych płyt roku na portalu Onet czy w tygodniku “Polityka”, obok krążków Zdechłego Osy, Kasi Lins czy braci Kacperczyk, na których Waluś zostawił swój ślad w postaci featuringów.

WaluśKraksaKryzys dołącza do Kayaxu

WaluśKraksaKryzys to już drugi, tuż po Meli Koteluk artysta, który w czerwcu dołączył do Kayaxu. Z artystą pracować będzie Maciej Pilarczyk – doświadczony manager, który na swoim koncie ma współpracę z Sarsą, Cool Kids Of Death czy zespołem Myslovitz.

Lubię niegrzecznych, wyrazistych artystów. I bardzo lubię gitarową muzykę. Cieszę się, że WaluśKraksaKryzys dołącza do #teamKayax.

Tomik Grewiński, szef Kayaxu

WaluśKraksaKryzys – nowy album i trasa koncertowa z Cool Kids Of Death. Daty, miejsca, bilety

Aktualnie WaluśKraksaKryzys jest w trakcie pisania swojej kolejnej płyty, a na jesień tego roku wyrusza w trasę z zespołem Cool Kids Of Death. Artyści mieli już okazję dzielić jedną scenę – podczas koncertów Męskiego Grania, gdzie wspólnie wykonywali kultowy utwór „Butelki z benzyną i kamienie„.

Harmonogram:
26.11 Gdańsk – B90
27.11 Poznań – Tama
28.11 Wrocław – A2
03.12 Kraków – Kamienna 12
10.12 Warszawa – Stodoła

Bilety do kupienia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *