Warbringer i Evil invaders w Polsce: Lineup koncertów zamyka grupa Mason [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Thrashowe uderzenie przed nami! Cztery zespoły z różnych krańców świata zagrają już w kwietniu w Warszawie i Krakowie!

Warbringer, Evil Invaders, Schizophrenia i nowi goście trasy – Mason nawiedzą Polskę dokładnie 3 i 4 kwietnia. Szykując się na thrashową ucztę, wypolerujcie dżinsowe katany pełne naszywek i białe hi-topy – jeśli knuć wojnę w moshu, to ze stylem!

WARBRINGER

Thrash to gatunek sprawiający młodzieńczą frajdę, zachęcający do zabawy i porażający wściekłą energią każdego, kto zetknie się z nim choć raz, ale także przestrzeń do ambitnych poszukiwań. Warbringer zaczynali tak, jak nakazywała biblia gatunku: komiksowa okładka, pęd przed siebie i maksimum energii. Z czasem jednak Amerykanie dorzucali do swojej mikstury więcej elementów, a ich thrash nie tracił na sile, lecz zyskiwał na ciekawości. Tutaj wrzucili progresywną wstawke, gdzieś indziej stanęli jedną nogą w przepastnej czeluści death metalu – maksymalnie otwarta głowa przy wierności gatunku. Oni nigdy nie wyrzeką się korzeni, lecz zawsze z chęcią urozmaicą je czymś nowym. “Weapons of Tomorrow” z 2020 roku potwierdza to najlepiej, jak się da. Ten nurt może mieć różne etapy popularności, ale nie umrze nigdy. Warbringer udowadnia, że czasy się zmieniają, lecz ekran z “Bonded by Blood” i nieskazitelnie hi-topy zawsze będą w cenie.

EVIL INVADERS

Już od debiutanckiego “Pulses of Pleasure” muzycy zaskarbili sympatię młodocianych thrasherów, bo grają tak autentycznie i żarliwie, jakby jutra miało nie być. Gdybyście nie widzieli ich zdjęć, można by pomyśleć, że ci kolesie zasuwają w dżinsowych katanach oblepionych naszywkami dzień w dzień – nawet podczas uroczystości rodzinnych! Mimo wszystko żarty na bok: Evil Invaders to ten thrash, który wszyscy pokochaliśmy. Są w nim melodyjne solówki, jest pokonywanie prędkości światła i liczne aluzje heavymetalowe. Nie możecie tego przegapić, jeśli znacie debiut Vio-Lence na wyrywki, a dyskografię Agent Steel puszczacie co noc do snu.

SCHIZOPHRENIA

Tegoroczni debiutanci ze Schizophrenii skupiają się na tym wycinku lat 80., gdy death metal powoli formował swoją definicję, dlatego rozpierała go fermentująca żółć i chęć zniszczenia wszystkiego w promieniu kilometra. Mówiąc bardziej obrazowo: wyobraźcie sobie, jakby przy piwku spotkały się Pestilence z “Consuming Impulse” i najwcześniejsze Morbid Angel, a zza baru podglądałoby je Death na etapie “Leprosy”. Schizophrenia siecze bez ustanku, a “Recollections of the Insane” zmiata z planszy bez pytań i zbędnego tłumaczenia się.

MASON

Australia już od lat jest skarbnicą jadowitego thrashu, Mason to jeden z tych zespołów, które nie są w pełni skupione na wściekłym retro. Chuligani z Melbourne wiedzą, że riffy tnące jak żyleta i rakietowe sprinty należy równoważyć umiejętnie dawkowanym groovem oraz przypieczętować ciężarem godnym Metalliki zanim podbiła stadiony. To wszystko znajdziecie na ich dwóch albumach, a w dawce śmiertelnej również na koncertach.

Wystąpi:
WARBRINGER (USA) thrash metal
EVIL INVADERS (Belgia) thrash metal
+
Schizophrenia (Belgia) death metal, thrash metal
Mason (Australia) thrash metal

Kiedy: 3 kwietnia (poniedziałek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy:
 4 kwietnia (wtorek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna12
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)

Zapraszają
Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *