Warsaw Rocks ’24 do Scorpions i Europe dołączają Omega Testamentum i Dżem

Już 26 lipca na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja cyklu Warsaw Rocks. Na jednej scenie wystąpią Scorpions, Europe, Omega Testamentum i Dżem

Scorpions gwiazdami Warsaw Rocks 2024

Minęło 50 lat od czasów, gdy młodzi – Klaus Meine, Rudolf Schenker i Matthias Jabs, wędrowali ulicami Hanoweru niosąc ze sobą instrumenty i wzmacniacze. W ciągu pół wieku stali się najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Niemczech, a w Europie, są żywym dowodem na to, że nie tylko VW, Mercedes czy BMW, mogą konkurować na arenie międzynarodowej, ale również muzyka rockowa.
Niezliczone zespoły, w tym Smashing Pumpkins, a także Green Day, Korn, System Of A Down czy Queensryche na przestrzeni lat tworzyły własne wersje utworów Scorpions. Na przykład utwór „Rock You Like A Hurricane” był coverowany ponad 150 razy przez najróżniejszych muzyków!

Czytaj również: Scorpions w Łodzi. Koncert pełen rockowej magii [RELACJA + ZDJĘCIA]

Zespół Dżem na Warsaw Rocks 2024

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje…

Czytaj również: Nowy wokalista zespołu Dżem. Tym razem już oficjalnie

6 kwietnia, w katowickim Spodku odbył się ich jubileusz – zespół świętował swoje 45 urodziny. Kolejna, ale wyjątkowa feta.

Czytaj także: Zespół Dżem ma nowego wokalistę. Wiemy, kto zastąpi Macieja Balcara

Omega Testamentum wystąpi ze Scorpions

Ferenc „Ciki” Debreczeni i jego zespół oddają hołd zespołowi OMEGA za całokształt twórczości. Aby zachować muzyczne dziedzictwo zespołu Omega, Ferenc Debreczeni, który był członkiem i współkompozytorem Omegi przez 51 lat, założył nowy zespół pod nazwą Omega Testamentum, aby kontynuować ich dziedzictwo z każdym występem i koncertem, zapewniając dobrze znany styl Omegi.

Po udanym roku koncertów, zespół poświęcił się pisaniu nowego utworu. „Őrizzük a lángot” („Utrzymujemy płomień przy życiu”) można również uznać za ars poetica Omega Testamentum.

Więcej informacji i bilety na www.LiveNation.pl

Szczegóły koncertu Warsaw Rocks 2024

Warsaw Rocks ’24 – Scorpions, Europe i inni!

26 lipca 2024 – PGE Narodowy, Warszawa

Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w środę, 29 listopada o godz. 11:00
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00
Sprzedaż ogólna na LiveNation.pl rozpocznie się 1 grudnia o godz. 11:00

Czytaj także: Scorpions w Krakowie [RELACJA]. Grupa złożyła hołd Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *