Watain wystąpi w Krakowie [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Watain wystąpi w Krakowie. W roli supportów zagrają Bolzer oraz Concrete Winds!

Black metal to brak kompromisów i radykalizm a zestaw trasy “Agony & Ecstasy over Europe” spełnia oba wymogi. Mamy gwiazdę spektaklu, czyli bezwzględny Watain promujący “The Agony & Ecstasy of Watain”, gromowładny black/death metal od Bølzer (ostatnia EP-ka “Lese Majesty” ma już blisko 4 lata) i zrodzony po śmierci Vorum ogłuszający death metal od Concrete Winds (“Nerve Butcherer” sprzed dwóch lat – dajcie się temu zadusić).

Watain zagra w Krakowie. Sprawdźcie szczegóły

Jedyny polski koncert trasy będzie mieć miejsce w Krakowie 5 maja, nie przegapcie tego!

W wywiadzie dla Noise Magazine Erik Danielsson z pasją i zaangażowaniem opowiadał, że scena blackmetalowa powinna cechować się złem, konskwencją, a przede wszystkim podejściem nastawionym przeciwko światu i jego przyległościom. Trudno mu nie wierzyć, bo na ubiegłorocznym “The Agony & Ecstasy of Watain” muzyka grupy jest wściekła, bezkompromisowa i przesiąknięta autentyczną nienawiścią, a przede wszystkim żywotna. Ten black metal wysadzany blastami, zapalczywym tremolo oraz doniosłymi melodiami nigdy się nie zestarzeje. To już 7. płyta Watain, któremu w tym roku stuknie 25-lecie działalności. Jak widać, wiek jest tylko liczbą, bo szwedzki tercet ani myśli, by iść na kompromisy. Po takim podejściu poznaje się artystów wielkich, nie tylko dobrych.

Szwajcarscy władcy piorunów i piewcy złowrogich rytuałów od początku wzbudzają zachwyt oraz podziw – to chyba już nigdy się nie zmieni. Czy mowa o debiutanckim demo “Roman Acupuncture” z 2012, czy o 7 lat starszej EP-ce “Lese Majesty”, ten zespół zawsze się zmienia i brzmi tak, jakbyście właśnie uczestniczyli w religijnym obrządku, podczas którego dochodzi do zjawisk przerażających, mrocznych i tajemniczych. Mówi się o nich, że jako jedna z niewielu młodych grup zrewolucjonizowali black/death metal – to prawda. Zegar tyka, a grup brzmiących podobnie nie było i nie ma. Tych gości po prostu nie da się podrobić.

Pamiętacie Vorum? Ten, kto się z nimi zetknął, zanim dokonali żywota, na pewno nie zapomniał. Na szczęście luka po nich została wypełniona za sprawą Concrete Winds, w którego skład wchodzi dwóch członków tej formacji. Wskazówki? Jest jeszcze więcej wszystkiego i głośniej. Fiński duet gra death metal w najlepszej wersji, który jest maksymalnie obłąkany, pijany agresją, a w dodatku przejawia symptomy grindu – tutaj w grę wchodzi wybijanie zębów. Nie ma taryfy ulgowej.

Watain, Bolzer oraz Concrete Winds zagrają w Krakowie

Koncert odbędzie się 05.05.2023 w krakowskim Hype Parku. Przedsprzedaż biletów wystartuje 6 lutego br na stronie internetowej organizatora https://knockoutmusicstore.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *