Waterparks ruszają w trasę. Jednym z przystanków jest Polska

Waterparks – trio z Houston: Awsten Knight, Otto Wood i Geoff Wigington wystąpią na jedynym koncercie w Polsce. Ich muzyka balansuje między rockiem, alternatywą, elektroniką z popowymi ambicjami i śmiałym hip-hopem, rażąco lekceważąc zasady.

W 2020 roku podpisał umowę z 300 Entertainment. Waterparks zyskał popularność dzięki animowanym stylom muzycznym. Wydany w 2019 roku „Fandom” wyniósł ich na nowe krytyczne i komercyjne szczyty. Album, zdobywając serię najlepszych wyników w karierze Waterparks, wylądował na 2. miejscu listy przebojów Billboard Top Alternative Albums i był ich pierwszym debiutem w Top 40 na liście Billboard Top 200.

Waterparks wystąpią na jedynym koncercie w Polsce

Waterparks jest łamiącym gatunki kolektywem trzech przyjaciół, którzy grają muzykę, spędzają czas razem i ciągle zmieniają podejście, Waterparks naprawdę reprezentuje większy, śmiem powiedzieć, ruch.

Zobacz również: Smash Into Pieces wraca na dwa koncerty do Polski [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Trio z Houston – Awsten Knight (wokal, gitara), Otto Wood (perkusja) i Geoff Wigington (gitara) – w nieoceniony sposób przywrócili blask rockowi. Ich dziwna magnetyczna siła przyciągnęła wciąż rosnącą grupę oddanych fanów, którzy tłumnie przychodzą na wyprzedane koncerty, streamują ich piosenki jak szaleni i wprowadzili ich na wiele list Billboard, zespół grał jako gwiazda festiwalu Sad Summer i supportował My Chemical Romance podczas wyprzedanej trasy po arenach.

Waterparks mogą być największym zespołem jutra. Dzięki „Greatest Hits” z 2021 roku osiągnęli bezprecedensowy poziom.Nie dajcie się zwieść temu tytułowi – nie zebrał on ich najlepszych piosenek w promocyjnej cenie, ale zaprezentował ich najlepszy materiał do tej pory. W związku z tym, album wszedł na szczyt Billboard Top 200 i wylądował w pierwszej dziesiątce Top Alternative Albums Chart i Top Rock Albums Chart. W efekcie zespół przekroczył pół miliarda streamów.

Oprócz relacji z Rolling Stone, MTV, Kerrang! i Alternative Press, zespół ozdobił okładkę V Magazine i Upset Magazine (który również przyznał płycie perfekcyjną ocenę „pięć na pięć gwiazdek”). Być może najlepiej podsumował to NME: “Instead of celebrating the past, ‘Greatest Hits’ is opening the door to what comes next.”. Po drodze wyprzedali wiele tras koncertowych. Teraz rozpoczynają nową erę z piątym pełnym albumem i debiutem dla wytwórni Fueled By Ramen, INTELLECTUAL PROPERTY oraz jeszcze większą ilością przygód. INTELLECTUAL PROPERTY jest przeznaczony dla ludzi tworzących większy ruch – jak wszystko, co robią Waterparks.

Waterparks w Polsce. Gdzie kupić bilety?

Koncert Waterparks w Warszawie jeszcze w 2023 roku. Zespół zagra 10 listopada w klubie Palladium. Bilety w sprzedaży od 13 kwietnia na livenation.pl oraz Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *