Widmoid wkracza na salony. Warszawski alternatywny kwartet wydał debiutancką ep’kę „404”

Widmoid to muzyka myśli i instynktu. Warszawski alternatywny kwartet, który buduje swój własny styl (nie tylko) w oparciu o nową falę. Polskie słowa, życiodajny puls sekcji rytmicznej i oddech rozmarzonych syntezatorów. 

Posłuchaj „404”

Ep’ka jest dostępna do odsłuchu w serwisach streamingowych, a także do nabycia na cyfrowych platformach sprzedażowych,

Widmoid tworzą: Julia Stelmaszczuk (wokal: Widderxinz, Kalter Ego), Rafał Ptaszyński (klawisze: Weeping Birds, Kira 9, Afro Kolektyw, Eee), Marcin Ciempiel (bas: Maanam, Oddział Zamknięty, Apteka, Wilki) i Jakub Kinsner (perkusja: Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki).

Widmoid o EP '404′: to kompilacja obserwacji i silnych uczuć. Materiał  powstawał w nowym składzie pod koniec epidemii. Dla każdego z nas była to świeża formuła, odkrywaliśmy się nawzajem tworząc piosenki, których nie stworzylibyśmy osobno. W sferze inspiracji pojawiały się odniesienia do muzyki i filmów z lat 80’ i 90’. Pozwoliliśmy, żeby nasza twórczość sama wybrała swój kierunek, dlatego konceptualnie ma nieco bardziej eksperymentalny charakter niż mogą to sugerować ostateczne piosenkowe formy. Zależy nam na zrównoważonej dawce wzruszeń i przyjemności ze słuchania. Chcemy prowokować mózgi i zaskakiwać. Tytuł „404” w kontekście naszej muzyki staje się metaforą. Określa punkt widzenia powiązany z trudnością w odnalezieniu się we współczesnym świecie. W tym punkcie spotykają się treści utworów.

Widmoid w sieci:

https://www.facebook.com/VVIDMOID
https://www.instagram.com/widmoid
https://www.youtube.com/channel/UCeOztOLw2x5qzNYA_gUQ-2w/featured

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *