Wij zapowiada EPkę „Przeklęte wody” i nowy singiel

EPka „Przeklęte wody” tria Wij miała właśnie swą premierę.

Przeklęte Wody’ to trzy nowe, autorskie kompozycje i cover. Poza znanym już jako singiel utworem 'Narwal’, będącym opowieścią o haniebnej XVIII-wiecznej tradycji pozyskiwania na handel rogów narwali, które harpunnicy sprzedawali jako rogi jednorożców uważane wówczas za panaceum na choroby, na EP 'Przeklęte Wody’ są dwa nowe utwory Wij: 'Jutra nie ma’ – hymn bachanaliów końca świata oraz ciężki i smolisty jak magiczny olej napędowy 'Metabunkier’. Czwartym utworem jest 'Wilczy Nów’, to cover 'Wolf Moon’ zespołu Type O Negative w polskim tłumaczeniu wokalistki, w którym krew miesięczna uniesiona jest do rangi fetyszu.

Wydawcą jest Piranha Music. Nagrania zrealizował i zmiksował Haldor Grunberg (Satanic Audio). Linie wokalne nagrał Marcin Klimczak (Moustache Ministry). Oprawę graficzną EP przygotował Maurycy Gomulicki, zdjęcia Piotr Franaszczuk.

W 2021 roku Wij zadebiutował płytą 'Dziwidło’, dzięki której zespół zyskał sobie miano nadziei na scenie rockowej i metalowej. Wiele pochlebnych recenzji oraz świetne występy na żywo (w tym ostatni na festiwalu Summer Dying Loud) przyciągają coraz więcej słuchaczy. Teraz zespół kontynuuje swoje dzieło, wydając EP zatytułowaną 'Przeklęte Wody’. Zwiastuje ona drugą płytę zespołu, której spodziewać się można w przyszłym roku.


Wij:
Tuja Szmaragd – wokal i teksty,
Palec – gitara barytonowa
Miko – perkusja

Posłuchaj całego albumu:

https://piranhamusicpl.bandcamp.com/album/przekl-te-wody

Zamów CD:

www.piranha-music.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *