Within Temptation w Polsce [ZDJĘCIA]


5 grudnia 2022 roku w Arenie Gliwice zagrał Within Temptation. Koncert odbył się w w ramach Worlds Collide Tour. W roli supportu wystąpili Szwedzi ze Smash Into Pieces.

Europejska część Worlds Collide Tour była kilkukrotnie przekładana. Niestety nie wszystko poszło dobrze i na koncercie zabrakło Evanescence.

Within Temptation zagrali w Polsce

Within Temptation wymykają się wszelkim próbom zaszufladkowania, prowadząc swoją karierę tak samo, jak grają koncerty – z energią, bez kompleksów, z rozmachem, którego zazdrości im pół świata. W połowie lat 90. cała metalowa Europa kipiała testosteronem i zbroiła się na wojnę ze światłem oraz dobrym brzmieniem, rozpętaną przez norweskich blackmetalowców. Narodzony w tamtym czasie holenderski zespół Within Temptation ruszył pod prąd. Za mikrofonem stanęła Sharon den Adel, śpiewająca pewnym głosem, a kompozycje grupy opierały się na chwytliwych melodiach i krystalicznie czystej, ale potężnej produkcji.

Smash Into Pieces to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się skandynawskich kapel na polu alternatywnego rocka. Zespół ma na koncie 5 albumów studyjnych, a na Spotify liczba odtworzeń utworów kapeli sięga 140 mln. Na YouTube klipy formacji wyświetlano już ponad 65 mln razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *