Wodecki / Pater – premiera płyty o tym samym tytule

Projekt Wodecki / Pater miał wczoraj premierę płyty o tym samym tytule

„WODECKI / PATER” to album, który powstał dzięki zaproszeniu gitarzysty, kompozytora i producenta muzycznego Kamila Patera do stworzenia nowych aranżacji piosenek Zbigniewa Wodeckiego przez organizatorów dwóch festiwali: WODECKI TWIST i ŻYWIEC MĘSKIE GRANIE. Początkowo projekt miał zostać zaprezentowany podczas koncertów w ramach wyżej wymienionych festiwali, natomiast odbiór publiczności i zainteresowanie projektem zadecydowało o wydaniu albumu pt. „WODECKI / PATER” nakładem Mystic Production.

Niecały tydzień temu, bo 16 maja miał premierę teledysk „Zacznij od Bacha”:

Kamil Pater rozpoczynając pracę nad koncertem potrzebował impulsu, który pobudzi go twórczo. Wyobraził sobie spotkanie z młodym, debiutującym Zbyszkiem Wodeckim, który prosi o opracowanie aranżacji muzycznych swoich świeżo napisanych piosenek. W konsekwencji do roli wokalistów występujących na koncercie Kamil zaprosił młodych, jeszcze nie tak rozpoznawalnych artystów takich jak: Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski, Dawid Tyszkowski czy Wiktor Waligóra, którzy dzięki swojej młodości przypomnieli niezwykłą energię zawartą piosenkach Zbigniewa Wodeckiego i stali się odzwierciedleniem koncepcji Kamila Patera, który chciał pracować z muzyką Zbyszka jakby została ona wydana po raz pierwszy w 2023 roku. Poza debiutującymi artystami na albumie będzie można usłyszeć Paulinę Przybysz, Natalię Przybysz, Justynę Święs. Zespół instrumentalistów składa się w dużej mierze z muzyków, z którymi Pater przyjaźni się i gra na co dzień , a są to: Kuba Staruszkiewicz, Olo Walicki, Hubert Pilarski, Tomasz Ziętek, Andrzej Rękas, Michał Jan Ciesielski, Anna Prokopczuk–Kwapniewska, Andrzej Rękas, Michał Wandzilak, Darek Sprawka.

Nagrania zostały zarejestrowane podczas koncertów Żywiec Męskie Granie, a współproducentami płyty są agencja koncertowa Live, Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Mystic Management.

„Niech ten album będzie przewodnikiem po świecie, który łączy pokolenia, wzrusza i inspiruje”

Wodecki / Pater – szczegóły wydawnictwa

Wersja CD:

 1. Zapowiedź
 2. Chałupy Welcome To
 3. Kochaj mnie
 4. Zacznij od Bacha
 5. Rzuć to wszystko co złe
 6. Izolda
 7. Znajdziesz mnie znowu
 8. Nad wszystko uśmiech Twój 
 9. Panny mego dziadka
 10. Posłuchaj mnie spokojnie
 11. Lubię wracać tam gdzie byłem

Wersja LP

 1. Chałupy Welcome To
 2. Kochaj mnie
 3. Zacznij od Bacha
 4. Rzuć to wszystko co złe
 5. Izolda
 6. Znajdziesz mnie znowu
 7. Nad wszystko uśmiech Twój 
 8. Panny mego dziadka
 9. Posłuchaj mnie spokojnie
 10. Lubię wracać tam gdzie byłem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *