Wormrot zagra w krakowskim Gwarku. Koncert przeniesiony [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Wormrot zagrają dwa koncerty w Polsce. Krakowski koncert Wormrot przeniesiony do klubu Gwarek.

Z przyczyn organizacyjnych po stronie klubu Zaścianek, wydarzenie odbędzie się w nowej, niedalekiej lokalizacji.

Wszystkie bilety pozostają ważne.
 Do zobaczenia już 20 lutego w klubie Gwarek, przy ulicy Reymonta 17.

Wormrot

U Wormrot zawsze było czuć brawurę tożsamą z Discordance Axis czy Brutal Truth zamiast maksymalnej destrukcji w stylu Terrorizer. Naturalnie nie chodzi o podpatrywanie i bezmyślne przeklejanie patentów od weteranów, a podobne podejście, które zakłada, że grindcore – pozornie hermetyczny, zakleszczony w sidłach pomysłów zapoczątkowanych ponad trzy dekady wstecz – może stwarzać znacznie więcej swobody niż chociażby metal progresywny. Wormrot nie muszą kurczowo trzymać się opcji przerobionych przez starszych kolegów, bo zamiast tego puszczają hamulec i ruszają w tylko sobie znanym kierunku. Potwierdzenie tej teorii znajdziecie na tegorocznym „Hiss”.

STRAIGHT HATE

Po Straight Hate słychać, że to skład, który zjadł zęby na metalu. Ich wściekły do granic death/grind polega na stałym podgrzewaniu temperatury, w czym z pewnością pomagają niekończące się lawiny blastów, riffy odwołujące się zarówno do Terrorizer, jak i złotych czasów śmierćmetalowej Szwecji. Oczywiście przy wskazywaniu kolejnych zalet lubelskich brutali nie można zapomnieć o wokalu – świetnie rozłożonym między jaskiniowym rykiem a ujadaniem w niedorzecznie wysokich rejestrach. Na zdjęciach wyglądają jak sympatyczni młodzieńcy, ale to tylko pozory – na żywo posiekają was bez reszty.

DEATH CRUSADE

Death Crusade to jedna z nielicznych trójmiejskich pereł, które przeplatają death metal, crust i grindcore. Nadmorscy muzycy grają ponad podziałami i nie czują potrzeby dookreślenia własnej propozycji artystycznej. To wysokooktanowy hałas, którego zadaniem jest skutecznie ogłuszyć słuchacza przy użyciu prostych środków. Są więc odrzutowe tempa sprytnie zrównoważone d-beatową prostolinijnością, a do tego dochodzi intensywność klasycznego death metalu, w przypadku Death Crusade bardzo wyraźnie zbratanego z oldschoolowym thrashem. To nie przystawka przed daniem głównym, a równorzędny poziom sonicznej zagłady.

Daty, miejsca, bilety:

Zagrają: 
WORMROT (Singapur) grindcore

Straight Hate (Polska) grindcore, death metal
Death Crusade (Polska) crust, grindcore, death metal 

Kiedy: 19 lutego (niedziela) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 69/79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu 
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 20 lutego (poniedziałek) 2023
Gdzie: Kraków @ Gwarek, ul. Rejmonta 17
Bilety: 69/79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu 
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT
– SKLEP eBILET

Zapraszają
Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *