Worms of Senses i nowa płyta “Give Up!”

Worms of Senses, zespół grający mieszaninę gatunków takich jak: rock, mathrock, pop, psychodelia, jazz, elektronika, eksperyment, wydają nowy album. Grupa założona została przez muzyków znanych z m.in. Searching For Calm, Fair Weather Friends, ARRM, 52um, czy Æther Ctrl. 

Nowy album “Give Up!” to gitarowy brud, zagęszczenie rytmów i warstw brzmień. Nie jest ani czysto ani równo. Są tu dziwne podziały i niby-jazzowe wycieczki. Kraut rockowy puls i punkowa energia.  Worms of Senses poddają się temu wszystkiemu, bo to jedyna droga. Wy też się poddajcie brzmieniu “Give Up!”.

Posłuchaj w streamingu: https://bfan.link/give-up-2
Kup płytę: https://voiceshop.pl/pl/p/WORMS-OF-SENSES-GIVE-UP/43259

Żeby stworzyć coś, co nas satysfakcjonuje musieliśmy zrezygnować z planowania, komponowania, marzenia o wielkich rzeczach. Ważne było i jest „tu i teraz”  – gotowość do bycia dźwiękiem i rytmem.”

o powstawaniu albumu “Give Up! mówią Worms of Senses

Nowy album “Give Up!” to gitarowy brud, zagęszczenie rytmów i warstw brzmień. Nie jest ani czysto ani równo. Są tu dziwne podziały i niby-jazzowe wycieczki. Kraut rockowy puls i punkowa energia.  Worms of Senses poddają się temu wszystkiemu.

“Give Up!” zapowiadany był singlami ‘Body’ i ‘Fade Away’. Ta płyta wybudza przez lata uśpiony projekt i powołuje go na powrót do życia. 

Przekaz „Give Up!” to czysta zabawa, nie ma tu ciężkich znaczeń. Nawet jeżeli są teksty o lękach, kompleksach, czy walce ze stagnacją, to wszystko pretekst, żeby posklejać kilka brył, a potem zeszlifować kanty i zobaczyć w tym nową rzecz. „Give Up!” nie ma praktycznego zastosowania, to nie otwieracz do puszek, narzędzie do zabawy, transportu, ani odpoczynku. To forma kreatywnej wyżywki.

O czym jest “Give Up!” mówi zespół

Płytę promuje trzeci singiel ‘Tourist’ z teledyskiem
Zobacz wideo:

Worms of Senses powstał w 2014 roku i wydał debiutancką EPkę “Exhibit Heart”, ale wkrótce potem projekt został zahibernowany. W 2023 roku zespoł się reaktywował i grupa wydała własnym sumptem płytę, której materiał przeleżał wiele lat w szafie – stąd jego nazwa “Archives”. Teraz Worms of Senses skomponowali i nagrali nowe utwory, które ukazują na płycie “Give Up!”. Za jej wydanie odpowiada wytwórnia Music Corner Records.

Worms of Senses to:
Michał Maślak – wokale, gitary, synthy 
Rafał Miciński – bas, fx 
Piotr Jeziorko – perkusja, synthy, pady 

Worms of Senses zagrają koncerty:
06.04, Piąty Dom, Katowice, koncert z okazji wydania płyty
19.04, Wiatrak, Zabrze (w ramach: Kury „Wiosenna Deprecha Tour”)
28.06, Piąty Dom, Katowice, razem z .WAVS
29.06, Chmury, Warszawa, razem z .WAVS

Dotychczas Worms of Senses wydali:
„Exhibeat Heart”, EP (Fonografika,2014)
“The Archives”, LP (2023)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *