Wspólna trasa legend metalu [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Wspólna trasa legend metalu. Cztery gwiazdy rodzimej sceny metalowej wyruszają w trasę koncertową po Polsce. Zobacz gdzie odbędą się koncerty.

Lata 80. to barwny okres, dla niektórych pamiętny i istotny ze względu na rozkwit ekstremalnej muzyki. Wtedy to formowały się zespoły, które budowały i rozwijały ten rodzaj sceny muzycznej, zarówno na arenie światowej, jak i w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: GODSMACK W POLSCE.

Wspólna trasa legend metalu – line up

Rodzimymi przedstawicielami tej dekady są niezaprzeczalnie śląski KAT (speed/thrash/black), poznański Acid Drinkers (thrash metal) oraz olsztyński Vader (death/thrash metal). Dorobek Kata obecnie prezentowany jest na żywo przez grupę Kat & Roman Kostrzewski. Te trzy formacje będące swoistymi legendami metalu w Polsce, jesienią bieżącego roku łączą siły na wspólnej trasie i wystąpią razem na czterech koncertach. Gościem specjalnym będzie Quo Vadis, który kilka miesięcy temu świętował 30-lecie działalności artystycznej.

Kat & Roman Kostrzewski
Kat to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej. W 2004 roku byliśmy świadkami rozłamu, po czym Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski powołali do życia zespół pod szyldem Kat & Roman Kostrzewski. Obecnie jedynym artystą z pierwotnego składu grupy Kat jest wokalista Roman Kostrzewski. Zespół wypuścił cztery albumy: „Biało-czarna”, „Buk-akustycznie” ponownie zarejestrowany kultowy materiał „666”, i najnowszy „Popiór”, który niejednokrotnie przez media jest porównywany z klasycznym albumem „Bastard”.

Acid Drinkers
Poznańskie Kwasożłopy, których od ponad 30 lat rdzeniem jest trio Titus, Popcorn i Ślimak to koncertowa petarda. Acid Drinkers są jednym z najaktywniejszych koncertowo zespołów w Polsce, ciągle w wyśmienitej formie.

Każdy fan polskiego metalu zna ich kultowe „Infernal Connection” (1994) czy „High Proof Cosmic Milk” (1998). Zaś wydaną w 2016 roku płytą Peep Show znów pokazują, jak się gra thrash metal!
„Pasuje?”

Vader
Vader to legenda polskiego death metalu i muzyczny towar eksportowy od wielu lat. Przez lata dowodzona przez Piotra Wiwczarka serwuje fanom death/thrash metal na całym świecie.

Vader to autorzy „Morbid Reich”, czyli najlepiej sprzedającego się demo w historii death metalu, zaskakującej EPki Kingdom z remiksami w stylu techno oraz kawałka Sword Of The Witcher promującego grę RPG The Witcher. Nowy album, mający się ukazać jeszcze w 2019 roku, będzie utrzymany w stylu Grand Deceiver z EPki „Thy Messenger”, który lider zespołu podsumowuje jako „najbardziej okrutny i brutalny w historii zespołu”. Stay Vaderized!

Quo Vadis
Szczecińska kapela Quo Vadis grająca progresywny death/thrash metal działa na polskiej scenie nieprzerwanie od 30 lat.

Dotychczas zespół wydał między innymi dziewięć studyjnych albumów, koncertowe DVD oraz kompilację podsumowującą muzyczną działalność zachodniopomorskiej formacji.

Występowali na Metalmanii, festiwalu w Jarocinie oraz Przystanku Woodstock. Warto również wspomnieć, że kapela nagrała dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy „Sezon na leszcza”.

Wspólna trasa legend metalu – daty koncertów

Koncerty odbędą się w następujących miejscach:

  • 26 września, Gdańsk, B90
  • 27 września, Warszawa, Progresja
  • 28 września, Wrocław, A2
  • 29 września, Kraków, Studio

Wspólna trasa legend metalu – bilety

Bilety w cenach:

  • 70 PLN – I pula
  • 80 PLN – II pula
  • 99 PLN – III pula
  • 120 PLN – W dniu koncertu

Bilety można kupić przez stronę Ticketclub

www.legendymetalu.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *