Współpracowali z Michaelem Jacksonem i Celine Dion, a teraz zagrają z Davidem Garrettem. Sprawdź, o kim mowa!

Gitarzysta Franck van der Heijden oraz basista Rogier van Wegberg są niezwykle utalentowanymi muzykami. Ich obecność na koncercie w Polsce z pewnością sprawi, że będzie to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci fanów.  David Garrett wraz ze swoimi instrumentalistami wystąpi przed polską publicznością 18 kwietnia 2023 roku w Warszawie

David Garrett podczas trasy “ICONIC” nie będzie występował sam. Towarzyszyć mu będą niezwykli muzycy. Skrzypek zawsze podkreśla, jak ważne dla niego jest to, aby współpracować z pasjonatami i ludźmi, którzy tak jak on, są perfekcjonistami w swoim fachu. Dlatego też na trasę koncertową, promującą najnowszy klasyczny album “ICONIC”, Garrett zaprosił gitarzystę Francka van der Heijdena i basistę Rogiera van Wegberga. Podczas koncertów wystąpią wspólnie i będą zachwycać publiczność klasycznymi melodiami.

Gitarzysta Franck van der Heijden oraz basista Rogier van Wegberg zagrają z Davidem Garrettem

Franck karierę muzyczną rozpoczął w równie młodym wieku co Garrett – miał zaledwie 14 lat. W 1990 roku ukończył konserwatorium w Hilversum na kierunku aranżacja i kompozycja utworów muzycznych. W 2002 roku Franck poznał się z Davidem Garrettem i od tej pory nieustannie ze sobą współpracują. Wspólnie pracowali między innymi przy utworach: “Dangerous”, “BitterSweet Symphony”, “In The AirTonight”.

Artysta jest bardzo znany w muzycznym świecie. Od wielu lat współdziała nie tylko z Davidem Garrettem. Franck w swoim dorobku ma już liczne współprace przy aranżacji utworów orkiestrowych do nagrań takich artystów jak: David Guetta, Bruno Mars, John Legend i Celine Dion. Twórca kooperował także przy powstaniu utworów  “Ocean” Martina Garrixa z Khalid’em, “Love NeverFeltSo Good” Michaela Jacksona, czy “UpAllNight” Charliego Putha. 

Drugą indywidualnością, która wystąpi na jednej scenie z Davidem Garrettem, jest Rogier van Wegberg, który przygodę z muzyką i basem zaczynał w wieku 15 lat. Po kilku latach spędzonych w Konserwatorium w Hilversum rozpoczął koncertowanie, co uniemożliwiło mu ukończenie szkoły. W 2003 roku związał się z Night of the Proms jako edytor dźwięku, a od 2007 roku jako basista.

Grę na gitarze Rogier rozpoczął we wrześniu 2018 roku, ponieważ otrzymał propozycję stałej pracy z Davidem Garrettem. Od tamej pory współdziałał z wieloma największymi gwiazdami naszych czasów: Sealem, Melanie C, Julio Iglesiasem, Jamesem Bluntem, Il Divo, Celine Dion, Andreą Bocellim i Amy McDonald. 

David Garrett w Polsce. Data, miejsce, bilety

David Garret uznawany za najlepszego i najszybszego wirtuoza skrzypiec XXI wieku zagra koncert w Warszawie 18 kwietnia 2023 roku. Bilety do nabycia na stronie www.biletserwis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *