XIII Stoleti w Krakowie – noc gotyckiego rocka

Gdy jesień otula Kraków swoimi złotymi barwami, a mroczne wieczory nadchodzą coraz wcześniej, miasto zaprasza na niezapomniane muzyczne wydarzenie. 6 października klub Zaścianek stanie się miejscem spotkania fanów gotyckiego rocka z okazji koncertu legendarnego czeskiego zespołu XIII Stoleti.

Założona w 1991 roku grupa XIII. STOLETI to ikona gitarowego rocka gotyckiego, czerpiąca inspiracje z oryginalnego dziedzictwa fali gotyckiej i punka. Przez ponad trzy dekady obecności na scenie muzycznej, zespół zgromadził imponującą kolekcję albumów długogrających, w tym nagrania koncertowe, które przyciągnęły fanów na całym świecie.

Zobacz również: XIII Stoleti zagrali w Zabrzu. Przed nimi Batalion d’Amour

XIII Stoleti – Mistrzowie gotyckiego rocka

Znani z regularnych występów w Czechach i za granicą, w tym w Polsce, Niemczech i na Słowacji, XIII Stoleti zdobyło uznanie międzynarodowej publiczności, występując na prestiżowych festiwalach i pokazach. Wyróżnienie w postaci nagrody Razor Music Award w 2013 roku i wprowadzenie do „Galerii Legend” tylko potwierdzają ich status wyjątkowych artystów na scenie muzycznej.

Zobacz również: XIII Stoleti i Batalion d’Amour w Wiatraku – zdjęcia i relacja

XIII Stoleti – skład i muzyka

Obecny skład zespołu to połączenie talentu i pasji: wokalista i gitarzysta Petr Štěpán, jego brat perkusista Pavel Štěpán, basista Mirek „Paldę” Paleček oraz klawiszowiec Andrea Kožená tworzą razem niepowtarzalne brzmienie. Koncertowa playlista to podróż przez ponad trzy dekady historii zespołu, prezentująca największe hity, takie jak „Justýna”, „Karneval”, „Faherland”, „Elizabeth” i wiele innych.

Zobacz również: Castle Party 2022 – przedstawiamy fotorelację z soboty 9 lipca

XIII Stoleti w Krakowie. Szczegóły wydarzenia

  • Kiedy: 6 października
  • Gdzie: Klub Zaścianek, Kraków
  • Rozpoczęcie: 20:00 (drzwi otwarte od 19:00)

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są już dostępne w sprzedaży. Nie przegapcie okazji, by doświadczyć niesamowitej atmosfery gotyckiego rocka na żywo, w intymnej przestrzeni klubu Zaścianek.

Dołączcie do nas na niezapomnianą noc pełną emocji i gotyckiego brzmienia z XIII Stoleti. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *