YouTube’owi gitarowi magicy, Bernth i Charles Berthoud, zagrają w Polsce!

Koncert internetowych wirtuozów Bernth i Charles Berthoud odbędzie się 11 stycznia w warszawskim Niebie, a gościem specjalnym będzie Ola Englund.

Wszyscy zdobyli sławę na youtube’owym gruncie, ale na żywo zyskują dodatkowe punkty. Bernth czaruje mnogością używanych gitar i progresywno-futurystycznym stylem. Charles Berthoud to absolutny współczesny mistrz basu, a Ola Englund łączy melodie i ponadprzeciętne umiejętności z metalową ekstremą. Gitarowi nerdzi – to coś dla Was!

BERNTH (Austria) prog metal:

Zaliczył epizod w black/deathmetalowym Belphegor, grał na gitarze pod wodą, jest absolutną gwiazdą YouTube’a, a na potrzeby własnej piosenki zbudował stylizowany na harfę instrument liczący 109 strun. Co najistotniejsze, nie wymieniliśmy nawet ułamka osobliwych osiągnięć Berntha. Pewne jest jedno – austriacki wirtuoz instrumentu w pełni zasłużył na sławę. Zaczynał od udzielania lekcji, lecz z czasem poszerzył paletę swoich działań, bo aż szkoda było marnować tak wiele talentów wyłącznie na pokazanie, jak zagrać rzecz X lub Y. Obecnie europejski artysta zabiera się za intensywne koncertowanie, a w Polsce zobaczymy go razem z całym zespołem. Cieszymy się bardzo, bo nawet gdy występował w pojedynkę (lub przy asyście ze strony Martina Kamesa), wypadał mocarnie. W towarzystwie innych muzyków będzie jeszcze lepiej, słowo!

CHARLES BERTHOUD (Wielka Brytania) prog rock:

Trudno stwierdzić, co gra Charles Berthoud, bo gra wszystko. Żeby było ciekawiej, jego wykraczające poza skalę umiejętności nie ograniczają się wyłącznie do basu. Brytyjsko-fiński muzyk jest człowiekiem wielu talentów, ponieważ oprócz strun równie dobrze radzi sobie z klawiszami – to klasycznie trenowany pianista i tutaj można szukać przyczyny jego niezwykłej swobody. Kiedy zabiera się za dziki tapping lub slapowane partie, traktuje gitarę basową jak fortepian, przeskakując z motywu do motywu z ogromną lekkością. Co więcej, właściwie odmienił współczesne oblicze gry na instrumencie, nie ograniczając się gatunkowo i mierząc się z ogromem stylistyk – od muzyki progresywnej przez pop, folk, funk czy country. Nic dziwnego, że na YouTube kochają go wszyscy instrumentalni nerdzi. Wyobraźcie sobie tylko, jak to działa na scenie…

OLA ENGLUND (Szwecja) prog metal:

Gra death metal w Feared i The Haunted, uprawia przepełniony fantazją prog metal pod własnym nazwiskiem, a do tego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych youtuberów na gitarowym gruncie. Ola Englund ma więc nie tylko umiejętności w połączeniu z charyzmą i uroczo-dziwacznym skandynawskim humorem, lecz także lata doświadczenia na barkach – swego czasu był także częścią Six Feet Under. Spodziewajcie się po nim technicznego rzemiosła na najwyższym poziomie, ale również nowoczesnego metalowego ciężaru z ekstremalnym posmakiem.

Bilety:

Sprzedaż biletów rozpocznie się 10 maja (10:00) na https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/bernth (druki kolekcjonerskie).

Kiedy: 11 stycznia (sobota) 2025
Gdzie: Warszawa @ Niebo, ul. Nowy Świat 21
Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *