Zbigniew „Vika” Wróblewski nie żyje. Współzałożyciel zespołu Vader miał 60 lat

27 stycznia w Olsztynie zmarł Zbigniew „Vika” Wróblewski, współzałożyciel zespołu Vader. Muzyk zmarł w wieku 60 lat. Informację jego śmierci przekazało Radio Olsztyn.

Zbigniew „Vika” Wróblewski był współzałożycielem i gitarzystą polskiej grupy muzycznej Vader. Grupa jest uważana za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych w polskim death metalu. Vader powstał w 1983 roku i wydał kilkanaście albumów studyjnych, z których wiele zdobyło uznanie fanów i krytyków muzycznych. Zbigniew „Vika” Wróblewski zmarł 27 stycznia 2023.

Nie żyje Zbigniew „Vika” Wróblewski

Zbigniew „Vika” Wróblewski z pełniącym wówczas funkcję basisty Piotrem „Peterem” Wiwczarkiem założycielem powstałej w 1983 roku w Olsztynie grupy Vader. Jako gitarzysta związany był z grupą przez trzy lata do 1986 roku. Zespół opuścił po występie na Metalmanii 86 w związku z różnicami poglądów co do dalszego stylu muzyki, jaki będzie grała grupa.

Muzyk pewien czas prowadził zespół Raxas, jednak odszedł z niego w 1991. Założył wtedy firmę „Merlin Pickups”, wytwarzającą i sprzedającą przetworniki gitarowe i basowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *