ZEAL & ARDOR –“CHURCH BURNS” – nowy utwór z nadchodzącej studyjnej płyty!

Formacja Zeal & Ardor zaprezentowała swój ostatni nowy utwór, ’Church Burns’, przed wydaniem 11 lutego swojego trzeciego, samodzielnego albumu.

Frontman Manuel Gagneux, zapytany o ten numer, żartuje: „’Tam jest kościół. I wiesz co? Pali się. Kościół się pali.”

Posłuchaj “Church Burns” tutaj.   

Na album składa się 14 kompozycji – z każdego poru syczy i sączy się uzsadniona wściekłość – ale to jeszcze nie jest bezlitosna muzyczna chłosta. Krążek “Zeal & Ardor”, ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem wytwórni MVKA. Dzieło zostało nagrane przez Marca Obrista i Manuela Gagneux w Hutch Sounds, a zmiksowane i zmasterowane przez Willa Putneya w Graphic Nature Audio. Wszystkie piosenki zostały napisane i wykonane (z wyjątkiem perkusji) przez wielojęzycznego frontmana Gagneux, z kilkoma niemieckimi tekstami przemieszanymi z językiem angielskim.

W ostatnich miesiącach szwajcarscy ekstremiści sukcesywnie ujawniali w sieci nowe utwory i oficjalne teledyski. Przed wydaniem albumu fani zostali uraczeni 6 nowymi kompozycjami, a w dniu premiery albumu wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Każdy, kto zamówi teraz album w przedsprzedaży, otrzyma te 6 utworów natychmiast.

Zamów w przedsprzedaży na https://zealandardor.lnk.to/ZealandArdor.

Lista utworów:

 1. Zeal & Ardor
 2. Run
 3. Death To The Holy
 4. Emersion
 5. Golden Liar
 6. Erase
 7. Bow
 8. Feed The Machine
 9. I Caught You
 10. Church Burns
 11. Götterdämmerung
 12. Hold Your Head Low
 13. J-M-B
 14. A-H-I-L

Album 'Zeal & Ardor’ dostępny będzie w następujących formatach:

 • Płyta w wersji cyfrowej
 • CD digipak
 • 140g czarny winyl
 • 140g biały winyl (dostępny tylko w niezależnych sklepach)
 • 180g 45rpm, podwójny czarny winyl, składane opakowanie (deluxe)

Zeal & Ardor zakończyli niedawno obszerną trasę po Stanach Zjednoczonych z Mastodon i Opeth. Zespół pojawi się w Wielkiej Brytanii na przełomie maja i czerwca 2022 roku, jako specjalni goście Meshuggah. Bilety są już w sprzedaży na następujące koncerty, w tym na niezapomnianą noc w londyńskim Royal Albert Hall.


2022/05/26 – NOTTINGHAM, ANGLIA
2022/05/28 – MANCHESTER, ANGLIA
2022/05/29 – BRISTOL, ANGLIA
2022/05/30 – GLASGOW, SZKOCJA
2022/06/01 – DUBLIN, IRLANDIA
2022/06/03 – LONDYN, ANGLIA

Zespół jest też stałym bywalcem największych festiwali (m.in. Montreux Jazz FestivalDownload, Lowlands, Wacken, Reading & Leeds, The Great Escape, Primavera Sound, Graspop), w tym roku formacja wystąpi  na Hellfeście i Graspop oraz na brytyjskim ArcTanGent w sierpniu ’22,  a wkrótce ogłoszone zostaną kolejne festiwale z udziałem grupy.

Powszechnie chwalony drugi album Zeal & Ardor, „Stranger Fruit”, został wydany przez MVKA w 2018 roku, po przykuwającym uwagę na całym świecie, wielomilionowym debiucie „Devil Is Fine”. The Guardian opisywał „Stranger Fruit” jako „niezwykłą i genialną” płytę, Upset określił ją mianem ‘facynującej’, a Metal Hammer zachwalał „czysty muzyczny geniusz”. Rock Sound podsumował, że był to „jeden z najbardziej wyjątkowych, odważnych i całkowicie poruszających albumów 2018 roku”, a pochwał nie szczędziły i inne media (m.in. Rolling Stone, Kerrang!, Noisey, Alternative Press i nie tylko). Wg brytyjskiej gazety Metro „Stranger Fruit” został albumem roku nr 2 w kategorii cross – genre,(„W tym oszałamiającym połączeniu czarnej amerykańskiej muzyki ludowej i black metalu szwajcarski artysta Manuel Gagneux wpadł na coś naprawdę oryginalnego”). W marcu 2019 roku, po niesamowitym grudniowym występie w Londynie, zespół wydał podwójny album koncertowy „Live In London”. Następnie, w październiku 2020 roku, w trakcie prowokującego i stymulującego 18-miesięcznego okresu głębokiej refleksji, który doprowadził do stworzenia nadchodzącego albumu – zespół po cichu podzielił się samodzielną EP-ką z 6 utworami „Wake Of A Nation”. Ich intensywny trzeci album, krystalizujący wszystko, czym jest zespół, ukaże się w lutym 2022 roku.

ZEAL & ARDOR ONLINE

FacebookTwitter‌ InstagramYouTube‌

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *