Zespół Dżem ma nowego wokalistę. Wiemy, kto zastąpi Macieja Balcara

Kim jest nowy wokalista Dżemu? To pytanie fani zespołu zadają sobie od 21 grudnia 2023, kiedy to legendarny zespół ogłosił rozstanie z Maciejem Balcarem. Teraz z bardzo dużym prawdopodobieństwem wiadomo, kto stanie za mikrofonem słynnej kapeli.

Jedna z największych legend polskiej sceny blues rockowej, zespół Dżem, niedawno ogłosił zaskakującą decyzję o zakończeniu współpracy z wokalistą Maciejem Balcarem. Oficjalne oświadczenie zespołu pojawiło się na ich profilach w social mediach.

Dżem ogłosił koniec współpracy z wokalistą Maciejem Balcarem

Dżem, który rozpoczął swoją działalność w latach 70. XX wieku, zyskał sławę dzięki charakterystycznemu głosowi Ryśka Riedla. Po jego śmierci w 1994 roku rolę wokalisty przejął Jacek Dewódzki, a od 2001 roku tę funkcję pełnił Maciej Balcar. Na czele z Balcarem, zespół nagrał takie albumy jak „2004” i „Muza” z 2010 roku, a jego głos stał się rozpoznawalnym elementem takich utworów jak „Do kołyski”.

Zobacz również: Maciej Balcar opuszcza Dżem. Śpiewał w nim dłużej niż Rysiek Riedel

Koniec pewnego etapu w historii Dżemu

21 grudnia zespół Dżem poinformował o zakończeniu współpracy z Maciejem Balcarem. Oświadczenie w mediach społecznościowych wskazuje na to, że współpraca zakończy się 6 kwietnia 2024 roku. Wszystkie koncerty zaplanowane do tego czasu mają odbyć się zgodnie z planem, po czym zespół ma kontynuować działalność z nowym wokalistą.

Zobacz również: Dżem zagrał w Krakowie świętując przy tym 40-lecie swego istnienia [ZDJĘCIA]

Dokładne powody rozstania z Maciejem Balcarem nie zostały ujawnione. Natomiast już pojawiają się spekulacje dotyczące nowego wokalisty zespołu.

Łukasz Drapała – potencjalny następca Balcara

Łukasz Drapała, znany z udziału w „The Voice of Poland” w 2022 roku, to postać, która może stać się nowym głosem Dżemu. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się jednak znacznie wcześniej. Był członkiem zespołu Chevy, a obecnie występuje z zespołem Chemia. Drapała ma na swoim koncie wiele sukcesów, wsparł m.in. koncert Guns N’ Roses. Jest nie tylko utalentowanym wokalistą, ale także autorem tekstów i kompozytorem, grającym na gitarze elektrycznej oraz akustycznej. Wyróżniony tytułem jednego z najlepszych wokalistów rockowych przez „Teraz Rock”, Drapała nie ustaje w działaniach, angażując się w różne projekty muzyczne i kontynuując rozwijanie swoich umiejętności.

Wokalista umieścił na swoim Facebooku post, w którym zapytał swoich fanów:

No dobra. To kto będzie nowym wokalem Dżemu?
Pytam się!
Chcę wiedzieć!
🤠

Wiele osób odczytało to jako oficjalne potwierdzenie angażu Drapały do zespołu Dżem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *