Zespół New Model Army na czterech koncertach w Polsce!

Nowy studyjny album New Model Army „Unbroken” ukaże się już 26 stycznia 2024 roku. Założony w Bradford w 1980 roku, New Model Army wkracza w swoją piątą dekadę i nie widać po nich żadnych śladów zmęczenia. 

New Model Army – angielski zespół nowofalowy założony w 1980 w Bradford. Od początku istnienia liderem, wokalistą oraz autorem i współautorem tekstów i muzyki jest Justin Sullivan.

Zespół występował w Polsce wielokrotnie: w 1988 w Hali Gwardii, 1993 i 2009 roku na Festiwalu w Jarocinie, w 1998 roku w poznańskim Eskulapie, w „Mega Clubie” w Katowicach oraz na Seven Festival 2012 w Węgorzewie. W 2014 zagrał na festiwalu Summer Fall w Płocku. W 2016 roku wystąpił w gdyńskim klubie muzycznym „Ucho” a ostatni raz w Polsce zagrał 4 sierpnia 2017 na XXIII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Ich muzyka czerpie z wpływów z całego spektrum muzycznego, od punka i folku po soul, metal i muzykę klasyczną. Teksty Sullivana, od bezpośrednio politycznych po duchowe i osobiste, zawsze były uważane za kluczowy element atrakcyjności zespołu.

Choć zespół ma swoje korzenie w punk rocku, zawsze trudno go sklasyfikować. Zapytany o to w 1999 roku Sullivan powiedział: „Nazywano nas punkami, post-punkami, gothami, metalami, folkiem – i tak dalej, ale zawsze wychodziliśmy poza te ramy stylistyczne”.

W związku z dużą rotacją personelu, zarówno stałego, jak i członków koncertujących, od 2021 roku New Model Army składa się z Sullivana, Dean White (instrumenty klawiszowe i gitara), Michael Dean (perkusja) i Ceri Monger (bas).

Najnowsze wydawnictwo studyjne New model Army zapowiada tak:

„Z radością ogłaszamy, że nasz 16. album studyjny „Unbroken” ukaże się 26 stycznia 2024 roku, czemu towarzyszyć będzie pierwsza trasa koncertowa po Europie (w tym po Wielkiej Brytanii).

Zaczęliśmy pisać album w 2021 roku na tle wszystkiego, co dzieje się w szybko zmieniającym się świecie i w naszym życiu, ale oczywiście proces ten został przerwany przez znacznie opóźnioną trasę koncertową z okazji 40-lecia działaności i projektu Sinfonia. Już na początku zdecydowaliśmy, że naszym numerem jeden przy miksowaniu albumu będzie legendarny Tchad Blake, który się zgodził i teraz mówi: „Obecnie niewiele rzeczy wydaje mi się autentycznych. New Model Army to dla mnie strzał w dziesiątkę. Wspaniale nagrany i wyprodukowany przez sam zespół, miksowanie tego albumu było jak prezent.”

Pełny gitar, przenikliwych wokali i z naciskiem na bas i perkusję, które charakteryzują całą naszą twórczość, Unbroken brzmi bardzo podobnie do New Model Army, ale znowu inaczej.

Album będzie dostępny w pojedynczej wersji winylowej w rozkładanej okładce – w kolorze czarnym lub w limitowanej edycji w nieprzezroczystym kolorze czerwonym, a wersja CD będzie w twardej oprawie multimedialnej.

Trasa koncertowa związana z albumem rozpocznie się pod koniec lutego i potrwa przez cały rok. Pierwsza część koncertów odbędzie się w Europie (w tym w Wielkiej Brytanii). Bilety będą dostępne od piątku 3 listopada 2023 r.

Lista utworów albumu New Model Army „Unbroken”

 1. First Summer After
 2. Language
 3. Reload
 4. I Did Nothing Wrong
 5. Cold Wind
 6. Coming Or Going
 7. If I Am Still Me
 8. Legend
 9. Do You Really Want to Go There?
 10. Idumea
 11. Deserters

We wrześniu 2023 roku wydali unikalny album koncertowy – „Sinfonia”, nagrany wraz z orkiestrą Sinfonia Leipzig w berlińskiej hali Tempodrom. 

Orkiestrowa wersja utworu „Innocence” to pierwszy singiel z wydanego 15 września nowego albumu New Model Army „Sinfonia”. Znakomite wykonanie z Sinfonią Leipzig tworzy wgląd na to, czego można się spodziewać po albumie, który zachwyca od początku do końca.

Ostatnia produkcja studyjna New Model Army to „From Here” piętnasty album, wydany 23 sierpnia 2019 roku przez Attack Attack Records w Wielkiej Brytanii i przez earMUSIC na całym świecie. Album został nagrany na norweskiej wyspie Giske w studiu Ocean Sound Recordings, a inspirację czerpano z izolacji otoczenia.

Zespół New Model Army na czterech koncertach w Polsce [Daty, miejsca, bilety]!

 • 8 marca 2024 Klub Kwadrat, Kraków
 • 9 marca 2024 Klub Palladium, Warszawa
 • 11 marca 2024 Klub B90, Gdańsk
 • 12 marca 2024 Klub Tama, Poznań

Więcej informacji na www.LiveNation.pl.

Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w czwartek, 2 listopada o godz. 11:00

Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 2 listopada o godz. 13:00

Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 3 listopada o godz. 11:00 na LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *