Zespół Sztylety dołączy do Big Brave podczas ich koncertów w Polsce!

Wschodzące gwiazdy polskiego niezalu wesprą Big Brave i Kee Avil 11 maja w krakowskim Hype Parku i 12 kwietnia w stołecznej Hydrozagadce.

Lubią noise rocka, nawiązują do polskiej indierockowej klasyki, a do tego mają wpływy emo, metalu czy post-hardcore’u. Zespół Sztylety rozpycha się w granicach polskiej alternatywy, argumentując swoje atuty m.in. zeszłorocznym albumem, „Tak będzie lepiej” – nie ma co, z nimi faktycznie jest lepiej.

BIG BRAVE (Kanada) drone metal, post-metal, atmospheric sludge metal:

Co powoduje, że Big Brave to zespół z gatunku tych, które trudno pomylić z czymkolwiek innym? Umiejętność zafundowania słuchaczowi katharsis przy użyciu kiloton ciężaru. W skład kanadyjskiej grupy wchodzą trzy osoby, ale generują hałas i atmosferę za dziesięciu. Eskapistyczna konwencja tego tercetu budowana jest przede wszystkim na repetytywności. Ich głównym elementem pozostaje niezmiennie powtarzany zmetalizowany dron – raz narastający groźnie, a w innych wypadkach pomrukujący złowrogo, zapowiadając kolejną burzę, kolejną nawałnicę. Dzięki temu formacja z powodzeniem trzyma słuchacza za gardło, nie tracąc napięcia na moment i wzbogacając ten niemalże religijny trans co bardziej atmosferycznymi wątkami sludge’owymi, noiserockowym chaosem oraz oczywiście postrockowymi krajobrazami. Na żywo jest to doświadczenie raczej nie do powtórzenia przez kogokolwiek, więc zalecamy tłumne stawiennictwo na obu polskich koncertach.

KEE AVIL (Kanada) experimental pop, glitch pop:

Kee Avil to przyciągająca artystka. Bo, najprościej rzecz ujmując, jej muzyka brzmi jak zupełnie normalne piosenki popowe, które w pełni celowo zostały zdegenerowane, zepsute i poprowadzone niepokojem zamiast ładnych refrenów. Te glitchowate, często pocięte i ubrane w nieprzyswajalne melodie utwory są trudnym orzechem do zgryzienia, a jednocześnie, gdy już zaczniecie z nimi obcować, trudno się od nich oderwać. Muzyczne wyzwania serwowane przez Kanadyjkę to jedno, ale faktem są również świetne kompozycje, które mimo niecodziennej aury nęcą ogromną kulturą artystyczną czy zmysłem aranżacyjnym.

ZESPÓŁ SZTYLETY (Polska) noise rock, indie rock, post-hardcore:

Na swojej debiutanckiej płycie scoverowali Furię, wśród największych inspiracji wymieniają Cool Kids of Death czy Fugazi, a ich wokalista to charyzmatyczny mięśniak, który uwielbia biegać po scenie topless. Zespół Sztylety ma jedno imię, za to wiele wcieleń. Dają maksymalnie energiczne występy i proponują rozczulające indierockowe melodie obok noiserockowego hałasowania czy nieposkromionej agresji hardcore’u. Nie spóźnijcie się na nich, bo na żywo porywają do moshu.

Bilety:

Bilety są wciąż dostępne na https://knockoutmusicstore.pl/szukaj?q=big+brave oraz w sieci https://www.ebilet.pl/.

CZASÓWKA:
18:30 Drzwi
19:30 – 20:05 Zespół Sztylety
20:20 – 21:05 Kee Avil
21:30-… – BIG BRAVE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *