Zespół YES sprzedał prawa do swoich płyt

Zespół YES sprzedał prawa do płyt wydanych przez Atlantis Records firmie Warner. 12 albumów studyjnych, w tym najsłynniejsze „Close To The Edge” czy „90125” oraz wydawnictwa koncertowe i kompilacje.

Nie jest znana dokładna suma, jaką Warner zapłacił za ten obszerny zestaw muzyki. Jest to 12 albumów studyjnych z lat 1969 – 1987 (od „Yes” po „Big Generator”), albumy koncertowe („Yessongs”, „Yesshows”, „9012 Live – The Solos”, „The World Is Live” i późniejsze oraz kilka albumów kompilacyjnych. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

Poznałem tworczosc YES kiedy pracowałem w sklepie płytowym w Ohio w 1983. Pokochałem album „90125” do tego stopnia, że wybrałem się zobaczyć zespol na żywo, gdzie został mi przedstawiony cały katalog ich niesamowitych utworów. Zawsze byłem ich fanem, jesteśmy zachwyceni i niesamowicie zaszczyceni faktem, że współpraca pomiędzy zespołem Yes I Warner Music będzie zawsze kontynuowana.

mówi Kevin Gore, szef globalnego katalogu Warner Music

Zespół YES podchodzi do sprawy bardzo entuzjastycznie (co stwierdził w oświadczeniu towarzyszącemu komunikatowi Warner Music Group) i wierzy, że korporacja będzie bardzo dobrym kuratorem tego muzycznego dziedzictwa. Najlepszym tego sposobem byłyby (kolejne już) reedycje tychże albumów (w przypadku „9012 Live – The Solos” byłoby to bardzo wskazane) oraz promocja muzyki YES (tu sprawa ma się nieco gorzej, bo w zasadzie do radia nadają się jedynie utwory z „90125” i „Big Generator”). Bardzo dobrym pomysłem byłoby wykorzystanie któregoś z utworów YES (np. „Owner of a Lonely Hearts”) w jakimś serialu telewizyjnym (tak jak miało to miejsce niedawno z Depeche Mode – o czym pisaliśmy).

YES na dwóch koncertach w Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Zespół YES od drugiej połowy lat 90-tych co jakiś czas odwiedza nasz kraj. Planowane na maj 2020 koncerty w Warszawie i Wrocławiu zostały przesunięte na rok 2022, a potem jeszcze raz na maj 2023. 22 maja zespół YES wystąpi we Wrocławiu (Narodowe Forum Muzyki), a dzień później w Warszawie w klubie Stodoła. Bilety nadal są dostępne na livenation.pl oraz w serwisie Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *