Znamy supporty zimowej trasy zespołów Eluveitie i Amorphis

Dark Tranquillity i Nailed To Obscurity wystąpią przed Eluveitie i Amorphis

Dark Tranquillity promuje obecnie swoją najnowszą płytę „Moment” (2020, Century Media Records). Choć materiał ma już dwa lata, dopiero teraz może wybrzmiewać na żywo na europejskich scenach. Ostatni album Nailed To Obscurity to trzyletni “Black Frost” (Nuclear Blast Records), ale w styczniu zespół przypomniał o sobie dojmująco ponurym singlem “Liquid Mourning”. Czy muzycy szykują nowe wydawnictwo?

Eluveitie i Amorphis oraz ich znakomitych gości usłyszymy 5 grudnia w warszawskim klubie Progresja. Bilety na koncert są nadal dostępne: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/eluveitie-amorphis

ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal:

Jedna z najważniejszych grup folkmetalowych na świecie. Goszczący wielokrotnie w Polsce zespół, powstał w 2002 roku w Zurychu i od początku miał charakter międzynarodowy. Jednakże o kierunku muzycznym Eluveitie decyduje lider kapeli, Chrigela Glanzmanna. Jego wizją było granie ostrego metalu z folkowymi elementami oraz opowiadanie historii związanych z historią (także historią Szwajcarii) oraz mitologią celtycką. Zespół znany jest z tego, że korzysta z niemetalowego instrumentarium. W Szwajcarii Eluveitie zasłynęło nagrodą Swiss Music Award dla najlepszego zespołu koncertowego, a także tym, że jego album „Origins” zdobył szczyt szwajcarskiej listy płyt. W 2019 roku ukazała się ósma studyjna płyta grupy, zatytułowana „Ategnatos”.

Facebook: https://www.facebook.com/eluveitie

Instagram: https://www.instagram.com/eluveitie_official/

AMORPHIS (Finlandia) melodyjny death metal, folk metal:

Fiński Amorphis to żywa legenda melodyjnego death metalu, dla której odcinanie kuponów nigdy nie wchodziło w grę. Właśnie dlatego po ponad 30 latach istnienia kapela z Helsinek wciąż potrafi tworzyć świeżą, ciekawą muzykę, a nie tylko odgrzewa sprawdzone patenty. Czterech muzyków z helsińskiego sekstetu, Esa Holopainen (gitara), Tomi Koivusaari (gitara rytmiczna, wokal), Olli-Pekka Laine (gitara basowa) i Jan Rechberger (perkusja), pamięta rok 1990, gdy zespół się rodził i tworzył, choćby takie arcydzieło, jak album „Tales From The Thousand Lakes”. Tę czwórkę od lat uzupełniają kapitalny frontman Tomi Joutsen i klawiszowiec Santeri Kallio. Wspólnie panowie osiągnęli spore komercyjne sukcesy.

Facebook: https://www.facebook.com/amorphis

Instagram: https://www.instagram.com/amorphisband/

DARK TRANQUILLITY (Szwecja) melodic death metal:

W tej chwili można by zacząć wyliczać zbiory numerów z ikonicznych albumów Dark Tranquillity i powtarzać się odnośnie ich wkładu w rozwój sceny melodyjnego death metalu z lat 90. Niemniej – przy całym szacunku dla nieprzecenionych zasług kapeli – warto spojrzeć na ich współczesne oblicze, które niczym nie ustępuje klasyce. Göteborska załoga od lat nieustannie ewoluuje, a jej twórczość przybiera nowe barwy z każdą kolejną płytą. Skład dowodzony przez Mikaela Stanne nie przestaje poszukiwać, więc chociażby na “Moment” z 2020 roku (ostatnim jak do tej pory krążku grupy) znajdziecie i serię deathmetalowych tąpnięć, i poetyckie zajawki z post-rocka, i piosenkową maestrię współczesnego death metalu. Dark Tranquillity nie tracą własnej tożsamości, jednocześnie upiększając ją stale nabywanymi umiejętnościami. Tak właśnie wygląda ścieżka kariery zespołu metalowego, któremu wciąż się chce i którego działania wciąż motywuje pasja.

Facebook: https://www.facebook.com/dtofficial

Instagram: https://www.instagram.com/darktranquillityofficial/

NAILED TO OBSCURITY (Niemcy) melodic doom, death metal:

Lubicie wolno? Albo wolno i ciężko, a do tego melodyjnie w miejscach, gdy jesienna melancholia jest wysoce wskazana? Nailed to Obscurity jest zespołem dla was, bo ich przygniatający death/doom z zamaszystymi partiami prowadzącymi to muzyka na ten czas, gdy dni robią się coraz krótsze, liście bardziej kolorowe, a deszcze obfitsze. Panowie pochodzą z Dolnej Saksonii, gdzie ścieżki rowerowe obejmują mniej więcej 13 tysięcy kilometrów całej powierzchni, więc jeśli potrzeba wam ścieżki dźwiękowej do samotnej przejażdżki na tydzień w przód, właśnie ją znaleźliście.

Facebook: https://www.facebook.com/nailedtoobscurity

Instagram: https://www.instagram.com/official_nailedtoobscurity

Zagrają:
ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal
AMORPHIS (Finlandia) melodyjny death metal, folk metal
+
Dark Tranquillity (Szwecja) melodic death metal
Nailed To Obscurity (Niemcy) melodic doom, death metal

Kiedy: 5 grudnia (poniedziałek) 2022
Gdzie: Warszawa Klub Progresja, ul. Fort Wola 22 https://progresja.com/
Bilety: 129/139 zł – przedsprzedaż, 160 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions https://www.knockoutprod.net/

Bilety na koncert są dostępne na:

Sklep Knock Out: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/eluveitie-amorphis

eBilet: https://www.ebilet.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *