Znamy szczegóły nowej płyty  KK’S PRIEST!

K.K. Downing oraz Tim „Ripper” Owens (ex-Judas Piest) ogłaszają szczegóły nowej płyty  KK’S PRIEST!

Zaraz po świetnie przyjętym pierwszym albumie z 2021 roku, „Sermons Of The Sinner”, który zadebiutował na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Finlandii i nie tylko – KK’S PRIEST ponownie powracają do grzechu ze swoim kolejnym krążkiem. „The Sinner Rides Again” ukaże się 29 września 2023 roku za pośrednictwem nowej macierzystej wytwórni zespołu, austriackiego rockowo-metalowego imperium Napalm Records.

Na “The Sinner Rides Again” zespół podwaja siłę melodii swojego debiutu – który Metal Hammer UK nazwał „niezwykle przyjemnym”, a Metal Injection określił jako „chwytliwy z mnóstwem gitarowych czarów”. “The Sinner Rides Again” zawiera dziewięć utworów czystego piekielnego ognia, za które odpowiedzialne jest potężne heavy metalowe połączenie byłych muzyków kultowego Judas Priest: zdobywcy nagrody Grammy –  K.K. Downinga (gitara) i Tima „Rippera” Owensa (wokal), wraz z A.J. Millsem (gitara), Tony Newtonem (bas) i Seanem Elgiem (perkusja). Utwory wyprodukowane i napisane zostały przez Downinga, a zmiksowane/zmasterowane zostały przez Jacoba Hansena.

Dziś fani mogą doświadczyć przedsmaku „The Sinner Rides Again” dzięki porywającemu pierwszemu singlowi „One More Shot At Glory”. Utworowi towarzyszy intensywny, wysokiej jakości teledysk.

K.K. Downing tak mówi o “The Sinner Rides Again”: „Aby kontynuować dziedzictwo tradycyjnego rocka i metalu, którego miałem szczęście być częścią przez ponad 50 lat, najnowszy album ‘The Sinner Rides Again’ stworzony został, by zabrać słuchacza w podróż, która jest zarówno prawdziwa i fikcyjna ze swoimi postaciami, choć czasami jest to niejednoznaczne. Te piosenki pozwalają wyobraźni wszystkich fanów tego wspaniałego gatunku muzyki uciec od rzeczywistości i połączyć się z nami, aby kontynuować nasze heavy metalowe doświadczenie w przyszłości.”

Zobacz video do „One More Shot At Glory”

Downing komentuje również podpisanie kontraktu z Napalm Records:

„Z zupełnie nową płytą, która wymagała umieszczenia w świetnej wytwórni płytowej, dyskutowaliśmy o wytwórniach, które nam się podobały, a Napalm Records była jedną z tych firm. Można śmiało powiedzieć, że Napalm jest liderem gatunku heavy metalu i był przez długi czas już od dawna. Mają fantastyczną listę zarówno uznanych, jak i nowych zespołów i artystów, z którymi należy się liczyć. Jest to więc lista czołowych zespołów metalowych na świecie dzisiaj i w dającej się przewidzieć przyszłości. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że jesteśmy podekscytowani współpracą z Napalm Records i nie możemy się doczekać wspólnych działań.”

Sebastian Muench, Senior A&R, (Napalm Records) dodaje:

„K.K. Downing stworzył z ‘The Sinner Rides Again’ absolutnie genialne heavy metalowe arcydzieło – takie, które, jak sądzę, przetrwa próbę czasu i będzie słuchane przez fanów metalu na całym świecie przez wiele, wiele lat. KK Downing jest geniuszem, a wokal Tima „Rippera” Owensa jest po prostu hipnotyzujący! Napalm Records jest absolutnie dumne, że może pomóc w dalszym budowaniu tego dziedzictwa”.

Po odejściu z Judas Priest, powrót K.K. Downinga był niepewny. Ten kultowy gitarzysta powrócił z dowodem na to, że nie był gotowy na zaprzestanie pisania klasycznych metalowych piosenek lub odłożenie swoich słynnych gitar Flying V – biorąc udział w uznanych międzynarodowych występach (m.in. z Judas Priest, kiedy zostali wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame w listopadzie 2022 r.), co miało być zwiastunem powstania KK’S PRIEST.

Niedawno cytowano Downinga, który powiedział: „Straciliśmy wielu wspaniałych ludzi – na przykład Dio, Lemmy’ego – ale ten niesamowity i niepowtarzalny styl muzyczny musi zostać zachowany tak długo, jak to możliwe i czuję, że chcę nadal grać moją rolę  i bronić tego gatunku metalu, który wszyscy znamy i kochamy”. „The Sinner Rides Again” jest świadectwem tego wezwania do klasyki, a jednocześnie przyspieszenia z pełną mocą w przyszłość, stworzonego przez jednego z najważniejszych wykonawców w  heavy metalu.

Imponująca oprawa graficzna “The Sinner Rides Again” została stworzona przez utalentowanego artystę Andy’ego Pilkingtona.

Pre-Order “The Sinner Rides Again”: https://napalmrecords.com/kks-priest

Zapadające w pamięć wprowadzenie dwóch gitar przenosi słuchacza w grzmiący „Sons Of The Sentinel”, wijący się przez pustkowie płonących riffów i zręczną dynamiczną gitarową solówkę. Niezaprzeczalnie chwytliwy hymn „Strike Of The Viper” udowadnia, że jest jednym z najbardziej niezapomnianych utworów na albumie, zanim „Reap The Whirlwind” zderzy się z klasycznym heavy metalowym uderzeniem, jeżąc włosy harmonią i melodyjnymi wokalami. Pierwszy singiel „One More Shot At Glory” podnosi miecz wysoko, natychmiast wzywając do walki otwierającym riffem i rytmicznymi zwrotkami. Heroiczne śpiewy i nieubłagany podwójny bas przygotowują scenę dla przyprawiającego o dreszcze gitarowego solo. „Hymn 66” uderza dusznymi, powolnymi i niskimi metalicznymi dźwiękami oraz bluesowym rytmem, podczas gdy potężny utwór tytułowy „The Sinner Rides Again” łączy balladowe pasaże i złowrogie, rytmiczne refreny. Rozpoczynający się złowieszczymi dzwonami, „Keeper Of The Graves” zamyka ostatni zakręt albumu huczącymi kaskadami i dynamicznym występem Owensa, po czym naładowany „Pledge Your Souls” i zbliżający się kolejką górską epicki „Wash Away Your Sins” – udowadniają, że jest to obowiązkowy metalowy album roku autorstwa największych wykonawców tego gatunku!

Lista utworów:

1. Sons Of The Sentinel

2. Strike Of The Viper

3. Reap The Whirlwind

4. One More Shot At Glory

5. Hymn 66

6. The Sinner Rides Again

7. Keeper Of The Graves

8. Pledge Your Souls

9. Wash Away Your Sins

“The Sinner Rides Again” dostępny będzie w następujących formatach:

– album w wersji cyfrowej

-1CD digipak          

-1LP Gatefold w kolorze czarnym

-Wooden Box (zawiera: digipak, flagę, opaska na rękę z logo, artprint, naszywkę) – limitowana ilość 500 egz., dostępny tylko w sprzedaży wysyłkowej Napam Records

-1LP Gatefold w kolorach: marmurkowy pomarańczowy i czarny — Napalm International (z wyłączeniem Ameryki Północnej), tylko sprzedaż wysyłkowa, limitowana ilość 300 sztuk

-1LP Gatefold w kolorze transparentnej pomarańczy – tylko w sprzedaży wysyłkowej w Ameryce Północnej, limitowana ilość 300 sztuk

-1LP Gatefold w kolorze pomarańczowym, niebieskim i czarnym Inkspot – tylko sprzedaż wysyłkowa Napalm, limitowana ilość 500 sztuk

– kaseta magnetofonowa w kolorze czerwonym z białym nadrukiem – tylko sprzedaż wysyłkowa Napalmu, ograniczona do 200 sztuk

Koncerty:

6.07.23 – Wolverhampton, UK @ KK’s Steel Mill

9.07.23 – Knislinge, SE @ Time to Rock Festival

9.08.23 – Villena, SP @ Leyendas Del Rock Festival

12.08.23 – Kortrijk, BE @ Alcatraz Festival

2.12.23 – Mexico City, MX @ Life After Death Horror Fest

2-7.03, 2024 – Monsters of Rock Cruise

KK’S PRIEST + Paul Di’Anno & Burning Witches:

7.10.23 – Birmingham @ O2 Institute

8.10.23 – Glasgow @ SWG3

10.10.23 – Nottingham @ Rock City

11.10.23 – Manchester @ O2 Ritz

12.10.23 – Londyn @ O2 Shepherd’s Bush Empire

KK’S PRIEST:

Tim „Ripper” Owens – wokale

K.K. Downing – gitara

A.J. Mills – gitara

Tony Newton – bas

Sean Elg – perkusja

WWW: https://kkdowningofficial.com/

Facebook: https://www.facebook.com/KKsPriest

Instagram: https://www.instagram.com/KKsPriest/

Label: https://label.napalmrecords.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *