Cynic i Persefone wystąpią w sierpniu [DATY],[MIEJSCA],[BILETY]

Cynic na trzecim koncercie w Polsce. Do niedawno ogłoszonych koncertów dochodzi trzeci, tym razem w południowej części naszego kraju.

Właśnie został ogłoszony dodatkowy koncert Cynic. Amerykanie zagrają 7 sierpnia w Krakowie i to w nie byle jakim towarzystwie, bowiem jako co-headliner na deskach klubu Kwadrat zaprezentuje się andorska grupa Persefone. Szykujcie się zatem na prog metalowe święto!

Persefone działają od 2001 roku i śmiało można mówić, że są towarem eksportowym andorskiej sceny muzycznej. Nie powinno to szczególnie dziwić, bo sekstet progresywny i melodyjny death metal łączy w wyjątkowy sposób, a przy sporej dodzie wirtuozerii nie zapomina o zapadających w pamięci refrenach. W 2022 roku zadebiutowali w barwach Napalm Records swoim siódmym w dyskografii albumem “metanoia”. Na początku lutego wydali EPkę “Lingua Ignota Part: I”, a w najbliższym czasie mają zaplanowane koncerty w Ameryce Północnej, Japonii oraz kilka letnich festiwali (w tym m.in. Wacken Open Air). Gdzieś pomiędzy rozjazdami formacja powróci do Polski, gdzie wystąpi w Krakowie u boku Cynic!

Założony pod koniec lat 80. w Miami Cynic od samego początku trzyma się progresywnego kierunku. Już za sprawą swojego mistrzowskiego debiutu “Focus” z 1993 zespół wspiął się na wyżyny progresywnego death metalu, ale czy mogło być inaczej, skoro jego założyciele, Paul Masvidal oraz Sean Reinert, maczali palce przy nagrywkach “Human” legendarnego Death? Formacja rozpadła się rok później i powróciła w 2006 roku, a na następnych swoich płytach – “Traced in Air” (2008), “Kindly Bent To Free Us“ (2014) oraz ostatnim jak dotąd “Ascension Codes” z 2021, położyła większy nacisk na dopieszczone, wirtuozerskie melodie. Jeśli cenicie sobie połamane kompozycje, to wiecie, że tych koncertów nie możecie przegapić!

Cynic na trzech koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety

– 7.08.2024, Kraków, Kwadrat. Wraz z Cynic wystąpi grupa Persefone
– 10.08.2024, Warszawa, Hydrozagadka 
– 11.08.2024, Poznań, 2Progi

Bilety dostępne w punktach sprzedaży: https://winiarybookings.pl/, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *