Festiwale w Polsce sierpień 2024 [Gdzie? Kiedy?]

Sierpień to 4 miesiąc sezonu festiwalowego –  warto zaplanować urlop i wycieczki wakacyjne pod kątem wydarzeń muzycznych, których przez cztery letnie miesiące odbywa się jest ogromna ilość i różnorodność. Przedstawiamy atrakcje koncertowe, które odbędą się już w ostatni miesiąc wakacji.

Sezon festiwalowy w pełni! Lato 2024 zapowiada się wyjątkowo gorąco pod względem muzycznych wydarzeń w Polsce. Festiwale odbywają się niemal w każdym zakątku kraju, oferując niezliczoną ilość koncertów, które zadowolą fanów różnorodnych gatunków muzycznych – od rocka i metalu, przez reggae i elektronikę, po alternatywne brzmienia i hip-hop. Niezależnie od tego, czy wolisz kameralne imprezy plenerowe, czy gigantyczne festiwale z międzynarodowymi gwiazdami, w kalendarzu tego lata na pewno znajdziesz coś dla siebie. To czas, by wyjść z domu, spotkać się z przyjaciółmi i na żywo doświadczyć magii muzyki w najpiękniejszych zakątkach Polski.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 01-03.08.2024 Pol’and’Rock Festival 2024

Lotnisko Czaplinek-Broczyno

Pol’and’Rock Festival

Lineup: Rotting Christ, Motionless in White, Electric Callboy, Celkilt, Myrath, Kasia Kowalska, He Warning, Less Than Jake, Clawfinger, Sick of It All, Guano Apes, Flapjack, Flogging Molly, T.Love, Enej, Modestep, Meute, Paktofonika, Coma, Transgresja

Pol’and’Rock Festival to ogromny letni festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce. Przez 16 lat odbywał się w Kostrzynie nad Odrą, a w jego czasie gościliśmy artystów z Polski i zza granicy na pięciu scenach: Dużej, Małej, Scenie Lecha, Viva Kultura i Nocnej Scenie ASP. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 02.08.2024 Muzyczny Kazimierz 2024

Kazimierz Dolny

Lineup: Bajm, Kult, Daria Zawiałow, T.Love/Muniek, Katarzyna Nosowska, Zespół IRA, Myslovitz, Lady Pank, Dżem

Siedem niezwykłych wieczorów, plejada gwiazd polskiej sceny, różnorodność gatunków muzycznych i przede wszystkim – WY, nasza niesamowita publiczność! Jesteśmy przeszczęśliwi, że Muzyczny Kazimierz ugościł w te wakacje pod sceną Kamieniołomów tysiące entuzjastycznych miłośników muzyki na żywo – to były chwile pełne magii!

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 02-03.08.2024 Brasswood Fest

Sopot – Opera Leśna

Lineup: Echo Rodu, Surtarang, Chrust, Phao Sanato, Radikal Guru, Rysy, Jazxing, Hatti Vatti, Chłopi, Kwiat Jabłoni, Julia Pietrucha, Leszek Możdżer, Laboratorium Pieśni

Jeden z najpiękniejszych trójmiejskich festiwali powraca w bezprecedensowym stylu! Zapraszamy na pierwszy dzień Festiwalu Brasswood zatytułowany “Pylenie”. Na terenach Kolibki Adventure Park przygotowaliśmy dla was dwie sceny muzyczne. Pierwsza scena dedykowana będzie brzmieniom elektrofolku, a druga zostanie opanowana przez najlepszych DJ’ów w kraju.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 05-12.08.2024 Summer Contrast Festival 2024

Rogalinko

Summer Contrast

Lineup: Program

Summer Contrast odbywający się w tym roku po raz trzynasty to festiwal muzyki elektronicznej, który zaprasza na prywatne ranczo, w pięknej dolince otoczonej rzeką Regą, ulokowany w centrum Pomeranii. Tolerancja, miłość, natura, szacunek, zrozumienie – na takich wartościach opiera się Summer Contrast Festival już od ponad dziesięciu lat. Na przestrzeni wielu cudownych lat, Summer Contrast Festival stał się naszym azylem od otaczającego nas na co dzień, konwencjonalnego świata. Magii temu miejscu dodaje rozłożysty dąb, u podnóży którego znajduje się Oak Stage, urokliwy odcinek rzeki Regi przecinającej dziki teren festiwalu czy drewniany, wyjący wilk owiany poranną mgłą, który wita nas na głównej polanie podczas każdej wizyty.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 02-04.08.2024 Off Festival Katowice 2024

Katowice, Katowicki Park Leśny – Dolina Trzech Stawów

Off Festival

Lineup: Grace Jones, Future Islands, The Blaze, Clavish, John Maus, Alice Longyu Gao, Bar Italia, DC The Don, Imperial Triumphant, Puma Blue, Hotline TNT, Baxter Dury, The Alchemist & Boldy James, Les Savy Fav, Sevdaliza, George Clanton, Model/Actriz, Snõõper, Glass Beams, Los Wembler’s De Iquitos, Blackwinterwells, Debby Friday, Nourished by Time, Puuluup, Jasper Tygner, Brutus, Moonchild Sanelly, Leenalchi, Edyta Bartosiewicz, English Teacher, Backxwash, Annahstasia, Furia, Łona x Konieczny x Krupa, Otschoodzi, Kaz Bałagane, Dominika Płonka, Hoshii, Ziomcy, Dłonie, Mateusz Tomczak

Podczas tego festiwalu masz szansę odkryć nowe, fascynujące dźwięki i zobaczyć gwiazdy światowej i rodzimej sceny alternatywnej. Impreza to odpowiedź na potrzeby poszukiwaczy interesujących, nieoczywistych połączeń. To właśnie na Off Festivalu Zbigniew Wodecki po raz pierwszy zagrał pełny koncert z Mitch & Mich. Na katowickim festiwalu pojawiali się też między innymi Charlotte Gainsbourgh czy The Smashing Pumpkins.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 09-11.08.2024 Niechobrz: Grasz Bór Festiwal 2024

Leśny Tabor, Boguchwała

Lineup: De Selfmades, Sublunarigator Blues Trio, Symptone, Warany, Indigo Child, Mir, Vacek Bez Macek, Nge Selekta, The Great Duck Enigma, Get Break, Drużyna 10 Sedesów, Averme, The Blues, Daffodil Pill, Aleph X, Chmury, Canabinoid, Aterra, Nge Selekta, Nasciturus, Two Fingers of Django, Ekliptyka 2.0, Józef Merstein Trio, Żmij, Szumy, Wavs

Grasz Bór Festiwal to organizowany oddolnie, plenerowy festiwal muzyczny odbywający się pod hasłem „od Sasa do lasa”, a co za tym idzie, o bardzo pojemnej formule i szerokim spektrum gatunków muzycznych – 25 koncertów na dwóch scenach plus sety DJ’skie – co daje nam ponad 30 godzin muzyki w trzy dni.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 15-17.08.2024 Olsztyn Green Festival

Olsztyn, CRS Ukiel

Lineup: Taco Hemingway, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Grubson, Kwiat Jabłoni, Mrozu

Najbardziej zielony festiwal muzyczny w Polsce, odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia 2024 roku nad malowniczym Jeziorem Ukiel w Olsztynie. To miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników muzyki i przyrody, ponieważ sceniczne występy artystów odbywają się w otoczeniu pięknych jezior, lasów oraz niezapomnianych zachodów słońca. Czeka na Ciebie 26 koncertów, w tym najlepsza polska muzyka alternatywna, pop, elektronika i hip-hop.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 15-17.08.2024 Cieszfanów Festiwal 2024

Cieszanów, Kompleks „Wędrowiec”

Cieszanów Rock Festival

Lineup: Łydka Grubasa, KSU, Kult, Pull The Wire, Sexbomba, Transgresja, Włochaty, Booze & Glory, Bohemian Betyars

Cieszanów na Roztoczu jest doskonale znany fanom rockowych brzmień. Dość wspomnieć, że każda edycja gromadzi 20-tysięczną rzeszę publiczności nie tylko z Polski, ale również Czech, Słowacji, Ukrainy czy Niemiec.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 25-28.07.2024 Ostróda Reggae Festival 2024

Ostróda, Kompleks Sportowo-Rekreacyjny

Ostróda Reggae Festival

Lineup: Dubioza Kolektiv, Earthkry, Tabu, Damian Syjonfam, Roots Soldiers, Bethel, Rootstone, Vavamuffin, Rebellion 30 Years, Habakuk, Cimarons, Dawid Porta,

Jafia 30 Years, Tomek Lipiński, Gentleman’s Dub Club, Roots Underground, The Beat Rootz

Po raz 23. miasto Ostróda pulsować będzie muzyką reggae i z nią powiązaną. Znów wszystko stanie się bardziej kolorowe i rozwibrowane. Niech punktem na mapie Twoich letnich muzycznych wędrówek będzie największa polska impreza przybliżająca Polskę do Jamajki.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 09-31.08.2024 Rockowizna Festiwal 2024

09-10.08.2024 Polsat Plus Arena Gdańsk

22-24.08.2024 Poznań Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

30-31.08.2023 Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Lineup: Coma, Kult, Royal Republic, Nocny Kochanek, Łydka Grubasa, Lemon, Hunter, Lordofon, Farben Lehre, Zenek Kupatasa, Pull The Wire, The Bill

Doskonała rockowa muzyka łącząca pokolenia, przyjazna atmosfera i najlepsza publiczność. Od sentymentalnej podróży w czasie po współczesne rockowe brzmienia. Taka właśnie jest Rockowizna.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 30-31.08.2024 MateriaFest 2024 XII Edycja

Szczecinek, Wieża Bismarcka

MateriaFest

Lineup: Carcass, Napalm Death, Born of Osiris, Me and That Man, Belzebong, Hypno5e, Ghost Iris, Furia, The Materia, Heresy Denied, Serpents, Sick Saints, Fleshcold, Backhand Slap

MateriaFest – Przed nami 12. edycja festiwalu MateriaFest skierowanego do fanów muzyki metalowej i rockowej. Festiwal odbędzie się pod Wieżą Bismarcka w Szczecinku w dniach 30 – 31 sierpnia 2024 roku. Dwudniowa impreza odbędzie się w wyjątkowo uroczym zakątku szczecineckiego parku nad Jeziorem Trzesiecko. Tegoroczna odsłona wydarzenia zapewni uczestnikom moc wrażeń podczas koncertów oraz szereg atrakcji w miasteczku festiwalowym. W ciągu dwóch dni na dwóch scenach fani ciężkich brzmień będą mogli zobaczyć występy kilkunastu artystów z Polski i zagranicy.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 23-24.08.2024 Ino-Rock Festival

Inowrocław, Teatr Letni

Ino-Rock Festival

Lineup: Eivør, Gazpacho, The Amazing, Paatos, Ray Wilson, Michał Łapaj, Sivert Høyem, Antimatter, Łysa Góra

Polski festiwal muzyczny, poświęcony głównie rockowi progresywnemu, odbywający się od 2008 roku w Inowrocławiu w Teatrze Letnim. Pierwszym organizatorem było Kujawskie Centrum Kultury oraz muzycy zespołu Quidam. Od 2009 współorganizatorem jest Rock Serwis. Na festiwalu na przestrzeni lat pojawiały się gwiazdy światowego formatu, w 2022 gwiazdą był zespół Wishbone Ash.

Festiwale w Polsce sierpień 2024. 29-31.08.2024 SBM FFestival 2024

Warszawa, AWF

SBM FFestival

Lineup: Białas, Kacperczyk, Szpaku, Kinny Zimmer, Young Igi, Kukon, Fukaj, Chivas, Zeamsone, Waima, Asster, Aleshen, Hubert, Młody Korden

Ósma edycja festiwalu odbędzie się między 29 a 31 sierpnia na warszawskim AWF. Przestronne, zielone przestrzenie tej sportowej lokalizacji staną się nowym miejscem festiwalowego miasteczka. Od czwartku do soboty na scenach SBM FFestival zagra kilkudziesięciu artystów polskiej sceny rapowej. Gwiazdy SBM, topowi przedstawiciele innych wytwórni, najciekawsi przedstawiciele nowej fali artystów. Na miejscu przygotujemy dla Was także strefy naszych partnerów, wiele atrakcji i niespodzianek – nie tylko muzycznych.

Wszystkie pozycje festiwalowe:
FESTIWALE w POLSCE – MAJ 2024
FESTIWALE w POLSCE – CZERWIEC 2024
FESTIWALE w POLSCE – LIPIEC 2024
FESTIWALE w POLSCE – SIERPIEŃ 2024

FESTIWALE w POLSCE – WRZESIEŃ 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *