FESTIWALE w POLSCE – WRZESIEŃ 2024 [Gdzie? Kiedy?]

Wrzesień to zakończenie sezonu festiwalowego –  warto planować urlop pod kątem wydarzeń muzycznych, których przez cztery letnie miesiące odbywa się jest ogromna ilość i różnorodność. Przedstawiamy atrakcje koncertowe które odbędą się we wrześniu

Wszystkie pozycje festiwalowe:
FESTIWALE w POLSCE – MAJ 2024
FESTIWALE w POLSCE – CZERWIEC 2024
FESTIWALE w POLSCE – LIPIEC 2024
FESTIWALE w POLSCE – SIERPIEŃ 2024

FESTIWALE w POLSCE – WRZESIEŃ 2024

06-07.09.2024 SUMMER FALL FESTIWAL 2024
Amfiteatr Płock, Płock
https://www.facebook.com/SummerFallFestival
Lineup: WILKI, SZTYWNY PAL AZJI, KOBRANOCKA, RÓŻE EUROPY, IVO PARTIZAN, IRA, HUNTER, TURBO, ŁYDKA GRUBASA, PULL THE WIRE, KRUSHER
Rockowe pożegnanie lata odbędzie się zwykle w płockim Amfiteatrze. Tym roku będzie to już dziesiąta edycja wydarzenia. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na dźwiękach gitarowych i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa oraz wolnej jazzowej improwizacji. Taki jest też Summer Fall, na którym prezentujemy szeroko rozumianą muzykę rockową.

14.09 2024 THUNDER FEST VOL. XI
Bytów Zamek Krzyżacki
Lineup: w trakcie ogłoszeń
Thunder Fest, to festiwal odbywający się w Bytowie od 2011 roku, pod aktualną nazwą funkcjonuje od roku 2013. Głównym wyznacznikiem programu każdej z edycji festiwalu jest mniej i bardziej ekstremalna niezależna muzyka alternatywna. Festiwal rockowo-metalowy, który został zbudowany na kanwie dokonań bytowskiej muzycznej sceny alternatywnej, której bogata historia sięga lat 80-tych. Dodatkowego smaczku festiwalowi dodaje jego niecodzienna na skalę naszego kraju lokalizacja, a mianowicie dziedziniec zamku krzyżackiego w Bytowie.

5-7.09.2024 SUMMER DYING LOUD 2024
MOSiR im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim, 11 Listopada 98
https://www.facebook.com/SummerDyingLoud
Lineup: MOONSPELL, OVERKILL, PROMORDIAL, SCHIZMA, UFOMAMUT, GODFLESH, ALUK TODOLO, ANAAL NATHRAKH, ASTERIÆ, BARREN WOMB BLAZE OF PERDITION, BORKNAGAR, CAVALERIE, CHAPEL OF DISEASE, DEFYING, HEALTHYLIVING, KOLDBRANN, KRYSZTAŁ, LILI REFRAIN, MASACRE, MÜTTERLEIN, SATAN’S CALL, SMOULDER, SUNNATA, SZTYLETY, THAW, UNTERVOID,
Trzy dni, dwie sceny i 50 zespołów z całego świata czeka na nas w Aleksandrowie Łódzkim, tradycyjnie na początku września podczas XIV już edycji festiwalu.

2-3.08.2024 YASS! FESTIVAL 2024
Cukrownia Żnin
https://www.yass.pl/
Lineup: w trakcie ogłoszeń
Yass! jest dla nas czymś więcej niż festiwalem, to trwające do dziś przyjaźnie, wspomnienia i relacje, to muzyka naszego życia, której nie da się tak po prostu wyłączyć. Koncept małomiasteczkowego, kameralnego slow festu ma swoje korzenie w Cieszynie i robimy wszystko, żeby tutaj znaleźć nowe miejsce, ale w planach rozwoju zakładaliśmy również inne miasta i lokalizacje. Chcemy cieszyć się i dzielić yassem w całym kraju! Jest taka piękna kraina Pałuki w województwie kujawsko-pomorskim, w regionie kulturowym Wielkopolski, gdzie między Jeziorem Żnińskim Dużym i Jeziorem Żnińskim Małym leży urocze miasteczko Żnin. To właśnie tam, w historycznych murach dawnej fabryki cukru, w samym środku wakacji w dniach 2-3 sierpnia tego roku, obędzie się YASS! Festival — edycja Żnin.

6-7.09.2024 ŻUBROWISKO 2024
Ośrodek Sportów Wodnych w Łące
Lineup: PROLETARYAT, AMBER ATTIC, TTT, RUSHED, SERSO, INSEKT+ ORKIESTRA, DZIWNA WIOSNA, LOŻA MASORZA, HARD ROCKETS Z CHÓREM PER SPASSO
Żubrowisko Festival wkracza w nową erę. 6 i 7 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zagrają pszczyńskie zespoły oraz Dziwna Wiosna i Proletaryat.

6-7.09.2024 AMFIROCK FESTIWAL 2024
Amfiteatr w Parku Zadole w Katowicach.
Lineup: w trakcie ogłoszeń
AmfiROCK festiwal to wydarzenie w którym dobra muzyka przeplata się z edukacją. Z mocnym rockowym akcentem mówimy o problemach społecznych. AmfiROCK festiwal to początek wspólnego rytmu, który łączy ludzi! Dlatego w tym roku gramy pod hasłem: „Wolność Brzmień, Jedność Ludzi”. Niezwykłe koncerty, niesamowici artyści i atmosfera którą wspólnie tworzymy, to wszystko czeka na was podczas tegorocznej edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *