Fear Factory zagrał na Mystic Festival 2024

Zespół Fear Factory zagrał 5 czerwca 2024 roku na Mystic Festival. Zespół był jedną z gwiazd grających na Park Stage podczas Warm Up Day. Wydarzenie, które odbyło się na malowniczym terenie Stoczni Gdańskiej, przyciągnęło tłumy fanów gotowych na potężną dawkę ciężkich brzmień i futurystycznej atmosfery.

Fear Factory powstało w 1989 roku w Los Angeles, założone przez gitarzystę Dino Cazaresa i perkusistę Raymonda Herrerę. Wkrótce dołączył do nich wokalista Burton C. Bell, którego charakterystyczny styl wokalny, łączący growl i czyste śpiewanie, stał się jednym z elementów rozpoznawczych zespołu. Początkowo grali pod nazwą Ulceration, ale w 1990 roku zmienili nazwę na Fear Factory. W 1992 roku zespół wydał swój debiutancki album „Soul of a New Machine”, który zyskał uznanie w kręgach death metalu i industrial metalu. Przełomem był jednak drugi album, „Demanufacture” (1995), który zyskał status kultowego dzięki połączeniu ciężkich riffów, elektronicznych wstawek i futurystycznych tekstów. Album ten jest często uznawany za jedno z najważniejszych wydawnictw w historii industrial metalu. W 2001 roku zespół wydał „Digimortal”, po czym nastąpił okres konfliktów wewnętrznych, który doprowadził do rozwiązania zespołu w 2002 roku. W 2004 roku Fear Factory reaktywowało się bez Dino Cazaresa, wydając albumy „Archetype” (2004) i „Transgression” (2005). W 2009 roku Dino Cazares wrócił do zespołu, co zapoczątkowało nowy rozdział w historii Fear Factory. Zespół wydał kolejne albumy, takie jak „Mechanize” (2010), „The Industrialist” (2012) i „Genexus” (2015), kontynuując eksplorację tematów związanych z technologią i przyszłością ludzkości. W 2021 roku Fear Factory wydało album „Aggression Continuum”, nad którym pracowali przez kilka lat, mimo problemów prawnych i zmian personalnych. Dino Cazares ogłosił w lutym 2023, że zespół będzie kontynuować działalność z nowym wokalistą jakim został Milo Silvestro. Fear Factory, przez ponad trzy dekady istnienia, stało się ikoną industrial metalu, inspirując wielu młodszych muzyków i zyskując oddaną rzeszę fanów na całym świecie.

Koncert Fear Factory na terenie Stoczni Gdańskiej zgromadził rzesze fanów, którzy od wczesnych godzin popołudniowych pojawili się na terenie festiwalu. Nastroje były doskonałe, a oczekiwanie na występ Fear Factory – jednego z głównych punktów programu tego dnia – rosło z każdą minutą. Energia tłumu była niemal namacalna, a wielobarwne światła sceny dodatkowo potęgowały emocje.

Koncert rozpoczął się punktualnie o godzinie 18:30. Zespół pojawił się na scenie przy akompaniamencie potężnych, mechanicznych dźwięków, które są znakiem rozpoznawczym ich twórczości. W chwili, gdy zabrzmiały pierwsze akordy „Shock”, publiczność wybuchła entuzjazmem. Setlista koncertu była przekrojem przez całą karierę Fear Factory, od klasycznych utworów po najnowsze kompozycje. Nie zabrakło takich hitów jak „Edgecrusher”, „Replica” czy „Demanufacture”, które wywoływały prawdziwą euforię wśród zgromadzonych. Zespół zaprezentował również kilka utworów z najnowszego albumu, które zostały przyjęte z równym entuzjazmem co starsze kompozycje.

Fear Factory podczas swojego występu na Mystic Festival 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *