Heilung wystąpi na jedynym koncercie w Polsce.

Mroczny folk z zaakcentowanymi wątkami historycznymi to specjalność Heilung i powód, dla którego stali się tak rozpoznawalni. Koncert wesprą supporty: holenderskie Sowulo oraz norweska Kalandra.

Zespół Heilung jest pod każdym względem niezwykły. Oni nie grają koncertów, oni odprawiają magiczny rytuał, zapraszając w historyczną podróż swoich widzów. Jest to przedstawienie pełne dźwięków, kolorów, światła, a nawet zapachu!

HEILUNG (Dania / Niemcy / Norwegia) experimental folk, dark folk:

Jakiś czas temu muzyka Heilung została użyta w serialu “Wikingowie”, co dało im powszechną rozpoznawalność. Ale dlaczego tam w ogóle trafiła? Bo rzewny folk? Bo ładne melodie? To też, ale jest coś jeszcze istotniejszego – filmowość. Międzynarodowe europejskie trio to eksperci w budowaniu atmosfery i utrzymywaniu dramaturgii. Tu nie ma przypadku, jest wyłącznie rozbudowana historyczna opowieść z bardzo starannie ważonymi akcentami. Czasami grupa schodzi w absolutny minimalizm, czerpiąc z ritual ambientu, czasami wchodzi na szczyty patosu i teatralizmu, gdy napięcie sięga zenitu ,a w jeszcze innych sytuacjach ucieka od przyjętej formy, eksperymentując w niezmąconym transie. Tak, to cały czas ten sam zespół. Zapewnijcie sobie miły początek lata i zobaczcie ich w Sopocie!

SOWULO (Holandia) neo-pagan folk, dark folk:

Niby folk, niby intymny i pełen detali, a jednak ma w sobie coś metalowego. Sowulo to idealna propozycja dla tych słuchaczy, którzy kochają zanurzony w naturze songwriting podbity epicką atmosferą i gęstym ładunkiem mroku. Oprócz wyjątkowo oldschoolowego instrumentarium (m.in. w postaci celtyckiej harfy czy irlandzkiego buzuki) Holendrzy proponują zarówno przepięknie melancholijne melodie, jak i nagłe skoki do maksymalnego napięcia – zupełnie jak w dobrym filmie. Nie zawiedziecie się na nich.

KALANDRA (Norwegia) art-pop, art-rock:

Norweska Kalandra wraca zdobywać serca polskich słuchaczy, choć tak naprawdę zdobyła je choćby przy okazji występów z Leprous czy A.A. Williams. Nordycka formacja prowadzona eterycznym głosem Katrine Stenbekk to gratka dla słuchaczy, którzy lubią wysmakowany pop podbity odrobiną rockowej dynamiki i bajkowością skandynawskiego folku. Ten koncert zapewni wam tyle emocji i wzruszenia, że długo o nim nie zapomnicie.

Szczegóły koncertu Heilung w Polsce:

HEILUNG (Dania/Niemcy/Norwegia) experimental folk, dark folk
Sowulo (Holandia) neo-pagan folk, dark folk
Kalandra (Norwegia) art-pop, art-rock

Kiedy: 10 lipca (środa) 2024
Gdzie: Sopot @ Opera Leśna, Stanisława Moniuszki 12
Bilety: 199-329 zł – przedsprzedaż, 220-350 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety będą dostępne od 28 lutego (10:00) na:
https://ebilet.pl

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *