LEGENDY na wspólnej trasie: JUDAS PRIEST, SAXON I URIAH HEEP wystąpią w Krakowie

Zespół Judas Priest ogłasza dziś europejską trasę koncertową, która rozpocznie się 24 marca 2024 roku we Frankfurcie w Niemczech – gośćmi specjalnymi trasy będą Saxon i Uriah Heep.

Najbardziej pracowity zespół metalowy został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame w 2022 roku – wcześniej w tym samym roku wyruszył w przełożoną światową trasę koncertową z okazji 50-lecia grupy – obejmowała ona koncerty w USA, Europie, Meksyku i Ameryce Południowej.

W 2023 roku JUDAS PRIEST kontynuuje pracę nad nowym albumem studyjnym, który ma zostać wydany na początku przyszłego roku.

W 2024 roku ikony wyruszą w kolejną światową trasę koncertową, która rozpocznie się w Wielkiej Brytanii i będzie kontynuowana w Europie, a następnie w USA i nie tylko. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych wkrótce.

Można śmiało powiedzieć, że Judas Priest od ponad 50 lat utrzymują miano jednego z największych i najlepszych brytyjskich zespołów. 

SAXON liderzy nowej fali brytyjskiego heavy metalu

Brytyjczycy są już na scenie od półwiecza. Załozony w Barnsley Saxon – lider nowej fali brytyjskiego heavy metalu w latach 80. mieli osiem albumów UK Top 40, w tym cztery albumy UK Top 10 i dwa albumy Top 5 i sukcesy na listach przebojów w całej Europie i Japonii, a także w Stanach Zjednoczonych.

W latach 80. Saxon ugruntował swoją pozycję wśród europejskich zespołów metalowych odnoszących największe sukcesy. Zespół regularnie koncertuje i sprzedał ponad 15 milionów albumów na całym świecie. Za największe hity Saxon uważa się: „Crusader”, „Wheels of Steel”, „Suzie Hold On”, „And the Bands Played On”, „Princess of the Night”, „Broken Heroes”.
Ostatnie wydawnictwo formacji to „More Inspirations”, drugi po „Inspirations” z 2021 roku album z coverami wydany 24 marca 2023 rokuna który składają się covery utworów z lat 60. i 70. Promujący album sibngiel „The Faith Healer” został wydany 16 stycznia 2023 roku.

W 2022 roku premierę miał „Carpe Diem” dwudziesty trzeci album studyjny Anglików zbierający same pozytywne recenzje, promowany między innymi tytułowym singlem

Dwa miesiące temu oficjalną premierę miał videoklip do „Razamanaz” z „More Inspirations”

Uriah Heep – niekwestionowana legenda świętuje 55 lat działaności scenicznej i premierę nowego albumu.

Brytyjska progresywno/hardrockowa legenda Uriah Heep istniejąca aktywnie na scenie od 55 lat, prekursorzy heavy metalu w początkach działalności związani z ruchem hippisowskim. Do jej największych przebojów należą ballady: „July Morning”, „Lady in Black” oraz „Come Away Melinda”, osadzone w baśniowym, surrealistyczno-metafizycznym świecie. Za szczytowe osiągnięcie Uriah Heep uważa się album „Look at Yourself”, którego wydanie stało się właściwym początkiem sławy grupy. Od czasu odejścia wokalisty, Davida Byrona, popularność ta malała. Dziś wokalistą jest Bernie Shaw. Zespół znany jest z niezwykle energetycznych i doskonałych występów, świetnej formy i świetnego kontaktu z publicznością. Niezmmienie od lat koncertują w Polsce mająć tu stałą i wierną bazę fanów.
W styczniu 2023 roku nakładem Silver Lining Music premierę miał 25 album studyjny brytyjskiej formacji „Chaos & Color”, który poprzedziły dwa single „Save Me Tonight” i „Hurricane”.

Miesiąc temu opublikowano video do kolejnego utworu z albumu „Chaos & Color” – „Golden Light”.

„Golden Light” to szwedzki stół chwytliwych melodii, mocnego rytmu, soczystych linii gitarowych, wypełniony po brzegi duchowym optymizmem. „Zawsze mieliśmy pozytywną energię we wszystkim, co robimy” — uśmiecha się Mick Box, założyciel Uriah Heep. „Dobro jest zawsze lepsze od zła, bez względu na punkt widzenia. Tacy jesteśmy jako ludzie, dlatego zawsze istotne dla Heep było to pozytywne nastawienie”.

„Golden Light” to typowa melodyjna rockowa piosenka Heep” kontynuuje Box, „wyjaśnia, że w tym niespokojnym świecie istnieje anioł stróż świecący światłem, który prowadzi nas przez trudne czasy do dobrych dni”

JUDAS PRIEST

GOŚCIE SPECJALNI: SAXON I URIAH HEEP
EUROPEJSKA TRASA – MARZEC/KWIECIEŃ 2024

30.03.2024 – TAURON Arena Kraków

Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w środę, 31 maja o godzinie 11.00
Ogólna sprzedaż rozpocznie się w czwartek, 1 czerwca o godzinie 11:00 na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *