Nowe terminy i miejsca koncertów Taake i Kampfar w Polsce

Prosimy o uważne przeczytanie poniższego komunikatu.

Taake i Kampfar wystąpią w Polsce kolejno: 4 maja w krakowskim Hype Parku, a następnie 5 maja w poznańskim klubie U Bazyla. Koncert we Wrocławiu został odwołany.

Z powodu zmian w programie trasy „Nothern Alliance Tour 2022”, grupa Necrowretch nie wystąpi u boku zespołów. W roli supportu Taake i Kampfar zagra holenderskie Helleruin.

KRAKÓW -> 4 V 2022 @ Hype Park

Wszystkie bilety na krakowski koncert zespołów zachowują ważność w jego nowym terminie oraz miejscu.

WROCŁAW -> ODWOŁANY!

Wszystkie bilety na koncert podlegają wyłącznie zwrotowi lub wymianie w miejscu ich zakupu. Wejściówki NIE BĘDĄ HONOROWANE na koncertach w Krakowie ani w Poznaniu.

POZNAŃ -> 5 V 2022 @ U Bazyla

Bilety na koncerty są dostępne tutaj. (druki kolekcjonerskie)

TAAKE (Norwegia) black metal: 

W Bergen, mateczniku norweskiego black metalu, w 1995 roku zaczął działać zespół Taake. Niezmiennie od początku, aż do dziś jego główną postacią jest Hoest, postać absolutnie kultowa w norweskim metalowym podziemiu, który wspomagał swoim talentem także Ragnarok, Carpathian Forest, czy Gorgoroth. 

Hoest zalicza się do tych, którzy nie mają zwyczaju owijać w bawełnę, czym niejednokrotnie wpędzał się w kłopoty. Słynne są już bojkoty koncertów Taake w USA przez Antifę, co doprowadziło do ich odwołania, czy o parę lat wcześniejszy występ w Niemczech, na którym Norweg miał namalowaną na torsie swastykę. Antyislamski tekst „Orkan” również mu nie pomógł, a być może nawet uniemożliwił otrzymanie Spellemannprisen, czyli norweskiego odpowiednika Grammy, do którego Taake nominowano w 2012 roku. 

Można różne rzeczy mówić o liderze Taake, ale na pewno nie to, że nie jest autentyczny i że nie wierzy w to, co robi. Od początku jest konsekwentny w kroczeniu lewą stroną ścieżki, umiłowaniu norweskich chłodów, skąpanych w ciemnościach lasów. Hoest jest też pracowity. Taake ma na koncie ponad 20 wydawnictw (demo, EP-ki, splity, płyty). 

– FACEBOOK
– YOUTUBE

KAMPFAR (Norwegia) pagan black metal: 

W 2019 roku zasłużonej norweskiej załodze Kampfar stuknęło 25 lat na scenie. Zespół w 1994 roku założył Dolk, który najpierw pełnił w nim obowiązki perkusisty, a od roku 2003 koncentruje się wyłącznie na byciu frontmanem. Muzyk od zawsze fascynował się mitologią nordycką i historią swojego kraju oraz rdzenną muzyką z Norwegii – naturą. W tym zainteresowaniu przypominał swojego wielkiego poprzednika z sąsiedniej Szwecji, Bathory. 

Kampfar może nie wymienia się w pierwszym zdaniu rozmowy o norweskim black metalu, ale jest to formacja ceniona przez fanów, nagrywająca płyty na równym, co najmniej dobrym poziomie. Co więcej, została nawet doceniona przez branżę muzyczną w Norwegii. Za album „Profan” (2015) Kampfar otrzymał Spellemannprisen, czyli norweski odpowiednik Grammy. Rok swojego 25-lecia Norwegowie uczcili wydaniem wysoko ocenionego albumu „Ofidians Manifest”. Dodajmy, że Dolka na scenie wspierają: basista Jon Bakker, perkusista Ask oraz gitarzysta Ole Hartvigsen. 

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

Zagrają:
TAAKE (Norwegia) black metal
KAMPFAR (Norwegia) pagan black metal
+

Helleruin (Holandia) 

Kiedy:
 4 maja (środa) 2022
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 5 maja (czwartek) 2022
Gdzie: Poznań @ U Bazyla, ul. Norwida 18a
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
– eBILET


Zaprasza
Knock Out Productions

WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *