Sexbomba – wystartował preorder najnowszej płyty

Zespół Sexbomba wystartował z pre-orderem najnowszej płyty „Sztuczna Inteligencja Kontra Prawdziwa Głupota”. Powstał też klip „Mamy problem”

Obraz do utworu zespołu Sexbomba “Mamy problem” nie jest zwykłym teledyskiem do kolejnej piosenki. Zwraca uwagę na poważny problem bezdomności i wykluczenia w naszym kraju. Tekst nie porusza wprost tej tematyki, ale zawiera wiele odniesień i stanowi nasz mocny głos w tej sprawie. W teledysku wystąpili twórcy i bohaterowie kanału youtubowego “Dobry Kongo”, którzy pomagają ludziom dotkniętym problemem bezdomności i są jak jedna wielka rodzina. W Polsce dzień bezdomności przypada 14 kwietnia, ale my namawiamy, żeby wspierać osoby wykluczone i bezdomne każdego dnia. Nie można zamilczać tematu i problemów tak wielu ludzi żyjących obok nas. Jeżeli możesz – pomóż – mówi Robert Szymański, wokalista i lider zespołu Sexbomba.

Zobacz także: Kraków świętował z KSU i Sexbombą [ZDJĘCIA]

Sexbomba wydaje najnowszy album

Zespół Sexbomba wydaje najnowszy album już 17 maja 2024.

TRACKLISTA PŁYTY

1. Intro AI
2. Mamy problem
3. Mniejsze zło
4. Motylek
5. Nikt z Nikąd
6. Dzisiaj jeszcze nie
7. Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota
8. Eko i unplugged
9. Jedziemy na zlot
10. Rzuć monetą
11. Gdy odejdę
12. Wyloguj się/Outro

Nowa płyta zespołu SexbombaSztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota” opisuje popandemijną cyberrzeczywistość. Zawiera 12 utworów autorstwa zespołu, a słowa do każdego z nich napisał Robert Szymański. Większość kompozycji jest szybka, zwarta, krótka i melodyjna, ze spójnym przekazem, odartym ze zbędnych słów i zbędnych dźwięków. Jednak zdarzają się wycieczki i wyjątki. Zespół zdecydował się umieścić na płycie również single z ostatniego okresu działalności, nie wydane wcześniej  w formie pełnowymiarowego wydawnictwa. Żeby nadać płycie odpowiednią spoistość brzmieniową zostały one nagrane jeszcze raz. Brzmieniu tej płyty poświęcone zostało wiele uwagi. W trosce o uzyskanie maksymalnego efektu poszczególne partie instrumentów zostały zarejestrowane w różnych miejscach w Polsce. Przykładowo sekcję rytmiczną nagrano w Tall Pine Records (w Gdańsku), a gitary i wokale w W Dobrym Tonie Studio (Warszawa) oraz RHW Studio (Warszawa). Za brzmienie całości odpowiedzialny został Marcin Buźniak (Axis Audio), z którym Sexbomba współpracuje od czasów nagrań na płytę United Punk Orchestra. Za okładkę odpowiedzialny jest Łukasz „Pachu” Pach. Premiera płyty została zaplanowana na dzień 17 maja 2024 roku. Wydawcą będzie Mystic Production.

Album można zamawiać pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *