Zespół Camel na trzech koncertach w Polsce!!!

Rock-Serwis Piotr Kosiński z radością wielką zaprasza na koncerty

CAMEL

50 YEARS STRONG

12.05.2023, ZABRZE, Dom Muzyki i Tańca, godz. 20:00

13.05.2023, ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia, godz. 20:00

14.05.2023, POZNAŃ, Sala Ziemi, godz. 20:00

TRZY FASCYNUJĄCE WIECZORY Z GENIUSZEM ANDY’EGO LATIMERAI JEGO PRZYJACIÓŁ!Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie oraz elektroniczne) oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl

Bilety w sprzedaży od 28.01.2022 godz. 10:00

Patroni Radia Rockserwis FM uzyskają możliwość zakupu biletów wcześniej (w środę)!

Nie wahaj się – zostań Patronem Radia!

Informacje o zespole Camel

Camel – brytyjska grupa grająca rock progresywny, aktywna z przerwami od 1971 do dziś. W czasie swej długoletniej działalności grupa przeszła wiele zmian personalnych i jedynym muzykiem grającym w zespole przez wszystkie lata był jej współzałożyciel i lider – Andy Latimer.

Muzyka grupy charakteryzowała się bogatym brzmieniem opartym na melodyjnej grze gitary i elektronicznych instrumentów klawiszowych. Ważnym elementem w muzyce Camela jest improwizacja. Wyraźnie też słychać w niej wpływy muzyki poważnej, jazzu i hard rocka.

Do najważniejszych albumów należą: CamelMirageNude (album koncepcyjny opowiadający historię Japończyka, który po 20 latach po zakończeniu wojny siedzi w dżungli czekając na rozkaz). Drugim koncept albumem grupy jest wydany w 1975 roku The Snow Goose, oparty na książce Paula Gallico pod tym samym tytułem.

W twórczości grupy można odróżnić 2 etapy: pierwszy bardziej progresywny, który odznaczał się używaniem dużej ilości organów oraz fletu. Drugi okres, trwający od płyty Stationary Traveller, jest okresem spod znaku rocka artystycznego z użyciem instrumentów „tradycyjnych” oraz smyczkowych. Muzykę grupy w obu okresach cechują oryginalne teksty piosenek.

Wartą zauważenia jest też struktura obu albumów koncepcyjnych (NudeThe Snow Goose): pierwsze 3-4 utwory są jakby swoistym wprowadzeniem do treści właściwej płyt. Są to krótsze utwory, w których główny nacisk jest kładziony na melodykę, a rolę drugoplanową odgrywają inne cechy. Następnie następują 2 „poważniejsze” utwory. Ta kolejność różni się pomiędzy dwoma albumami, ponieważ Nude ma 15 nagrań, a Snow Goose 16 (2 ostatnie to nagrania koncertowe).

W 2000 roku jeden z muzyków grupy, Colin Bass, zagrał koncert dla radiowej Trójki.

Ważnym etapem w istnieniu grupy były albumy: Dust and DreamsHarbour of TearsRajaz (w którym słychać fascynacje muzyką wschodnią) oraz A Nod and a Wink. Są to niemalże solowe albumy Andy’ego Latimera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *