Alter Bridge na wojennej ścieżce – nowe video i singiel – koncert już 7 listopada!

Już 7 listopada w katowickim MCKu wystąpi Alter Bridge (+ Halestorm + Mammoth WVH)

Zespół opublikował właśnie nowy klip i singiel do utworu „This Is Was”, który promuje najnowszy album Alter Bridge „Pawns & Kings” (album ukaże się już 14 października) .

Jedna z najbardziej przebojowych amerykańskich grup na jedynym koncercie w Polsce! Alter Bridge zobaczyć będzie można na żywo 7 listopada w katowickim MCK! Zespół wystąpi w Polsce w ramach swojej europejskiej trasy zimowej, a w roli gości specjalnych pojawią się dwie znakomite formacje: Halestorm oraz Mammoth WVH. Bilety jeszcze w sprzedaży, zapraszamy!

Metal Mind Productions

zaprasza

ALTER BRIDGE

+ HALESTORM

+ MAMMOTH WVH

07.11.2022 – Katowice, MCK

Otwarcie bramek: 18:30

Start: 19:30

Ceny biletów:

250 PLN (w przedsprzedaży)

270 PLN (w dniu koncertu)


Bilety do nabycia od 29 kwietnia, godz. 11.00 na stronach:
shop.metalmind.com.pl (bilety kolekcjonerskie), www.eventim.plwww.ebilet.pl,

Podczas trasy koncertowej “Pawns & Kings” Alter Bridge wystąpi w 25 miastach w 18 krajach, a całość rozpocznie się 1 listopada koncertem w Hamburgu, a zakończy 12 grudnia w Londynie. 

W roli gościa specjalnego pojawi się nagrodzona Grammy formacja z Pensywlanii, Halestorm, na której czele stoi charyzmatyczna Lzzy Hale. Zespół promować będzie swój najnowszy, piąty już w dorobku krążek  „Back From The Dead”, z którego pochodzi singiel „The Steeple”.  Koncertowy wieczór otwierać będzie grupa Wolfganga van Halena Mammoth WVH, która na muzycznej scenie zadebiutowała w czerwcu zeszłego roku, za sprawą albumu  „Mammoth WVH”. To właśnie z tego krążka pochodzi utwór „Distance” nominowany w tym roku do nagrody Grammy w kategorii „Best Rock Song”, a sam zespół już wkrótce wyruszy na wspólną amerykańską trasę z Guns N’ Roses.

Trasa koncertowa Alter Bridge + Halestorm + Mammoth WVH:

01.11 – NIEMCY- HAMBURG Sporthalle

02.11 – DANIA – KOPENHAGA Falconer

04.11 – SZWECJA – GOTEBORG Partille Arena

05.11 – NORWEGIA – OSLO Sentrum Scene

07.11 – POLSKA – KATOWICE MCK

09.11- LUKSEMBURG – LUKSEMBURG Rockhal

11.11 – NIEMCY – BERLIN Columbiahalle

12.11 – CZECHY – PRAGA O2 Universum

14.11 – WĘGRY – BUDAPESZT Arena

16.11 – FRANCJA – PARYŻ Palais Des Sports

18.11 -HISZPANIA – MADRYT Vistalegre

20.11 – HISZPANIA – BARCELONA Razzmataz1

22.11 – NIEMCY – MONACHIUM Zenith

23.11 – SZWAJCARIA- ZURYCH Samsung Hall

25.11 – WŁOCHY – MEDIOLAN Mediolanum Forum

26.11 – CHORWACJA – ZAGRZEB Dom Sportova

28.11 – AUSTRIA – WIEDEŃ Wiener Stadthalle

30.11 – NIEMCY – KOLONIA Palladium

01.12 – HOLANDIA – AMSTERDAM Ziggo Dome

05.12 – ANGLIA – NOTTINGHAM Motorpoint Arena

06.12 – SZKOCJA – GLASGOW SSE Hydro Arena

08.12 – IRLANDIA – DUBLIN 3 Arena

09.12 – ANGLIA – MANCHESTER AO Arena

11.12 – ANGLIA – BIRMINGHAM Resorts World Arena

12.12 – ANGLIA – LONDYN O2 Arena

Bilety dostępne są we wszystkich portalach sprzedażowych oraz na stronie www.Alterbridge.com. Dostępne są także pakiety VIP, więcej informacji na ten temat znaleźć będzie można na stronie www.Alterbridge.com.

Niepowtarzalny Myles Kennedy z Alter Bridge zapowiada: „Alter Bridge wraca do Europy i  Wielkiej Brytanii tej zimy z przyjaciółmi z Halestorm i Mammoth. Będzie to pyszny dźwiękowy szwedzki stół z jedenastostopniowym rock’n’rollowym trzęsieniem ziemi! Nie przegapcie tego!”

A  Lzzy Hale z Halestorm komentuje: “Do wszystkich naszych europejskich dziwaków: tęskniliśmy za wami i cieszymy się, że w końcu przepłyniemy ocean, by znów was zobaczyć! Tym razem będziemy dzielić scenę ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi:legendarnym Alter Bridge i jedynym w swoim rodzaju Mammoth WVH! Nie chcecie przegapić tego show! Nie mogę się doczekać, aby doświadczyć pasji europejskich fanów rocka!!! Do zobaczenia z przodu i pośrodku!”

Alter Bridge

Zespół Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku i tego samego roku ukazał się debiutancki album kapeli „One Day Remains”, który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji „Blackbird”, a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane  za 'Greatest Guitar Solo Of All Time’ przez magazyn Gitarzysta. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów „AB III”, to właśnie z tej płyty pochodzi pierwszy no1 kapeli, singiel „Isolation”. Kolejna płyta „Fortress” ukazała się w 2013 roku, album znalazł się na 12 miejscu Billboard Top 200 i zebrał świetne recenzje w takich magazynach jak np. Total Guitar, KERRANG!, The Guardian, Loudwire czy Ultimate Guitar. Pomiędzy wyprzedanymi koncertami w Europie i Ameryce Północnej Alter Bridge pojawił się w VH1 oraz na okładce magazynu Classic Rock, który nazwał 'Fortress’ „najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili”, podczas gdy Eddie Trunk umieścił ten album w swoim Top Ten płyt z ostatnich 10 lat. ”The Last Hero” z 2016 roku dał zespołowi pierwszy album na Top 10 od czasu ich debiutu. Formacja pojawiła się też  m.in. w programie  Jimmy Kimmel Live, a  i ich muzyka została użyta przez WWE, Major League Baseball czy też NASCAR. Dyskografię formacji zamyka album „Walk the Sky”, który ukazał się w 2019 roku, a w kolejnym roku wydana została wersja deluxe tego krążka „Walk the Sky 2.0”,wzbogacona o nowy studyjny numer i utwory w wersji koncertowej.  

W swojej twórczości Alter Bridge miesza ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu, ale nawet najcięższe kompozycje przyprawione są sporą dawką melodii i niesamowitej energii, co najlepiej widoczne jest podczas koncertów grupy, za które formacja ta uwielbiana jest przez fanów jak i krytyków muzycznych.  Zespół doceniany jest również przez swoich kolegów po fachu, takich jak np. Slash, Eddie Van Halen, John Paul Jones czy Jimmy Page, którzy gościnnie pojawiali się na scenie podczas koncertów AB.  „Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi” – mówi Myles Kennedy. A o tym, jaką siłę mają koncerty Alter Bridge, będzie można przekonać się już 7 listopada w katowickim MCK, gdzie zespół pojawi się w doskonałym towarzystwie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *