Amon Amarth premiera wideo do utworu „Saxons And Vikings”

W „Saxons And Vikings” wystąpił wokalista Saxon – Biff Byford, utwór pochodzi z „The Great Heathen Army” z 2022 roku.

W klipie występuje Biff Byford z SAXON wraz z kolegami z zespołu Paulem Quinnem i Dougiem Scarrattem, walczą z Vikingami z Amon Amarth, Olavim Mikkonenem, Tedem Lundstroemem, Johanem Soederbergiem, Johanem Heggiem i Jocke Wallgrenem. Teledysk to bitwa Sasów i Wikingów.

Czytaj także: Amon Amarth w Polsce [ZDJĘCIA]

Główny wokalista Amon Amarth, Johan Hegg, tak powiedział o nowym teledysku: „Nagrywanie tej piosenki z legendami SAXON było niesamowite. To był ogromny zaszczyt mieć ich w tym utworze, a kręcenie z nimi teledysku było świetną zabawą Myślę, że teledysk wyszedł świetnie, naprawdę epicko. Doskonale oddaje istotę piosenki, a sceny walki są niesamowite!”

Biff dodał: „Robienie teledysku do utworu „Saxons And Vikings” było dobrą zabawą, sceny walki były epickie, a piosenka fajna”.

W sierpniu ubiegłego roku Amon Amarth wydał teledysk do utworu „Heidrun”, pochodzącego z tego samego albumu. Dodatkowo wydany został specjalny, czterościeżkowy cyfrowy singiel „Heidrun”, zawierający nowo zremiksowaną wersję singla oraz dwa dodatkowe utwory na żywo i wersję „goat remix” zawierającą prawdziwy kozi wokal.

Dwunasty album studyjny Amon Amarth, „The Great Heathen Army”, ukazał się w sierpniu 2022 roku nakładem Metal Blade Records. Album został nagrany we współpracy z uznanym brytyjskim producentem Andym Sneapem, który wcześniej współpracował z zespołem przy albumach „Deceiver Of The Gods” z 2013 roku i „Jomsviking” z 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *