Basista MADBALL opuszcza zespół: „W tej chwili, finansowo i psychicznie, to mi nie wystarcza”

Basista Madball Jorge „Hoya Roc” Guerra ujawnił, że opuszcza zespół po 30 latach.

Guerra przekazał wiadomość w podcaście One Life One Chance, mówiąc, że powodem jego odejścia jest to, że Madball za bardzo zwolnił przez lata. Guerra powiedział, że zagra na pozostałych europejskich koncertach zespołu i jasno dał do zrozumienia, że między nim a jego byłymi kolegami z zespołu nie ma żadnych konfliktów.

„Pozdrawiam chłopaków z zespołu, kocham ich i wszystko, ale faktem jest, że zespół za bardzo zwolnił i teraz mam podwójny czas. W tej chwili, finansowo i psychicznie, to mi nie wystarcza. Jest wiele rzeczy, które chcę robić i – jak ci mówiłem, moje dzieci dużo jedzą. Muszę pracować a zespół zwolnił. Trudniej jest mi sprawić, by coś się działo. Życzę im wszystkiego najlepszego, ale robię tylko dwie najbliższe trasy europejskie i to wszystko.

Guerra dołączył do Madball w 1993 roku po odejściu pierwszego basisty Rogera Mireta. Madball nie skomentował jeszcze odejścia Guerry ani tego, kto go zastąpi.

Madball – hardcore’owa formacja z Nowego Jorku powstała jako poboczny projekt muzyków Agnostic Front. Madball został założony w 1988 roku jego skład tworzyli muzycy Agnostic Front: Vinnie Stigma, Matt Henderson, Will Shepler oraz przyrodni brat Rogera Mireta – Freddy Cricien, który w momencie powstania zespołu miał zaledwie 12 lat.
Na początku ich set składał się z wcześniej nieznanych utworów Agnostic Front. Pierwszym wydawnictwem Madball była EP-ka Ball of Destruction z 1989 roku, a dziewiąty ostatni jak dotąd album studyjny „For The Cause”pochodzi z 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *