Battle Beast zagrali na Wacken Open Air 2019

Battle Beast wystąpi na Wacken Open Air 2019. Heavy metalowa grupa przyjechała promować swój nadchodzący album. Więcej szczegółów na temat nowej płyty zespół obiecał zdradzić już niebawem!

Zespół pochodzący z Helsinek promował materiał ze swojego najnowszego albumu „Life Is Not Beautiful”.

Kapela powstała w 2005 roku. Od 2012 roku frontwoman jest fiński odpowiednik legendarnej Doro Pesch, charyzmatyczna i emanująca siłą oraz pewnością siebie znakomita wokalistka Noora Louhimo. Z tą miłą panią w składzie Battle Beast nagrali już trzy albumy studyjne, z których ostatnim jest „Bringer Of Pain” z 2017 roku. Płytę fińska załoga promowała już na koncercie w Polsce w roku jej wydania, u progu wiosny. Teraz Battle Beast powróci do naszego kraju na aż trzy występy!

Fińska grupa jest u nas już dość dobrze znana, więc pokrótce przypomnijmy tylko, że wszystko tak naprawdę zaczęło się dziać po 2010 roku, gdy Finowie wygrali Wacken Open Air 2010 Metal Battle i w konsekwencji wystąpili na najbardziej prestiżowym festiwalu metalowym na świecie. Niedługo później uwielbiany w Polsce Sabaton na albumie „Heroes” zamieścił przeróbkę „Out Of Control” z drugiej płyty Finów, „Battle Beast”. W styczniu 2015 roku ukazał się trzeci album Battle Beast, „Unholy Savior” (numer jeden na liście fińskiej), na którym debiutuje gitarzysta Joona Björkroth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *