Boston Manor zagra w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Jeszcze w tym roku do Polski przyjedzie pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół Boston Manor.

Boston Manor zagra w Polsce. Sprawdźcie, gdzie i kiedy grupa zaprezentuje się przed polską publicznością.

Od momentu, w którym usłyszymy tytułowy utwór „Welcome To The Neighborhood”, z drugiego pełnometrażowego albumu Boston Manor, jasne jest, że pięcioosobowy skład z Blackpool nie jest takim samym zespołem, jak wcześniej.

To dlatego, że – tak jak każdy i wszystko – zmienił się wraz z upływającym czasem. Wciąż mają wiele z początków Boston Manor, ale ich muzyczne i liryczne spojrzenie się zmienia.

Boston Manor: Debiutancki album „Be Nothing”

Nie oznacza to jednak, że odcinają się od swojej przeszłości. Zespół opiera się na brzmieniu swojego debiutanckiego albumu „Be Nothing”, a także EP-ki „Saudade’’ aby zrozumieć i płynnie przejść do tego, kim są teraz.

Myślę, że czas między pierwszą, a ostatnią płytą, to czas w którym myśleliśmy, że wiemy, kim jesteśmy ale zdaliśmy sobie sprawę, że nawet teraz wciąż się nad tym zastanawiamy. Wcześniej baliśmy się próbować czegoś nowego, podczas gdy na tej płycie nie było żadnych ograniczeń. Po prostu działaliśmy, zamiast obawiać się, że postawimy choć jeden krok w złym kierunku.

– wyjaśnia wokalista Henry Cox

Zespół, w którego skład wchodzą również gitarzyści Mike Cunniff i Ash Wilson, basista Dan Cunniff i perkusista Jordan Pugh – nie muszą się martwić, bo gdy pasmo złowrogich dźwięków syntezatorów nakreśla ton tytułowego kawałka z nowej płyty, słuchacze dostają przedsmak nowego kierunku muzycznego oraz innego świata, który został stworzony specjalnie na potrzeby tych piosenek.

Boston Manor: „Fikcyjna wersja Blackpool ”

Ten świat – co Cox określa jako „fikcyjna wersja Blackpool ”– to niepoprawnie ponury świat pełen biedy i narkomanii, zabitych deskami sklepów i populacji, która nie jest w stanie uciec przed trudną sytuacją, o której nawet nie wiedzieli.

Moje pokolenie jest finansowo i kulturowo jałowe. Nie możemy sobie pozwolić na zakup domu. Bardzo dużo płacimy za błędy pokoleń naszych rodziców. Jednocześnie jesteśmy zbyt cholernie leniwi i wygodni, aby cokolwiek z tym zrobić.

Cox podkreśla jednak, że nie jest to album nacechowany politycznie ani skierowany przeciwko pokoleniu rodziców.

Jeśli już to bardziej przytyk do mojego pokolenia.

12 piosenek na tym albumie zostało ukształtowanych przez burzliwy świat oraz obawy Coxa o przyszłość jego pokolenia.

Próbuję tylko zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Rzeczy, które są istotne dla mojego pokolenie są w moich oczach po prostu trywialne ale kim ja jestem żeby o tym mówić? Nie mogę zaoferować żadnych natychmiastowych rozwiązań. Mogę jednak spróbować wylać kubeł zimnej wody na niektórych moich rówieśników, po prostu zmusić ich, by pomyśleli i przestali być tacy apatyczni.

Boston Manor zagra w Polsce: Data, miejsce, bilety

Boston Manor wystąpi 28 października w Warszawskiej Hydrozagadce

Bilety w cenie 49zł w sprzedaży od 5 czerwca godz. 11:00 na www.LiveNation.pl

Cena biletu w dniu koncertu będzie wynosić 60zł

Na to wydarzenie dostępne są również ekskluzywne bilety Collector Tickets


Za dodatkową opłatą 25.00 PLN otrzymasz plastikowy bilet ze smyczą, który będzie idealną pamiątką. Bilety zostaną wysłane (pocztą/kurierem) nie później niż 2 tygodnie przed wydarzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Little Steven & The Disciples of Soul przyjadą do Polski na jedyny koncert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *